fbpx

Новинний Digest

  • «Книга скарг» не буде «чорним списком»
  • Новий тренд на банківському ринку
  • Якщо здійснюєте контрольовані операції
  • Білорусь перейнялася видобутком мореного дуба
  • Люстру «виростили» в лабораторії

Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

1. На тендерному майданчику Prozorro хочуть скласти список неблагонадійних учасників у сфері державних закупівель. Про це повідомив заступник гендиректора ДП «Прозорро» з розвитку бізнес-процесів Андрій Кузьменко, але відразу ж зауважив, що формат для нього ще не затверджений – тривають консультації.
Учасники тендерів давно скаржаться один на одного керівництву Prozorro і в компетентні органи (Антимонопольний комітет і в Державну аудиторську службу). Постачальники кажуть про недобросовісних замовників, а компанії-покупці товарів і послуг звинувачують у нечесності контрагентів.
Тому на майданчику подумують, як перетворити цю «книгу скарг» у корисний реєстр, щоб його не назвали «чорним списком». Він повинен бути таким, яким неможливо маніпулювати, отримуючи інформацію про недобросовісних замовників і постачальників.
Андрій Кузьменко пояснив небажання створювати чорний список не технічними, а юридичними проблемами, які можуть виникнути у Prozorro як у державного підприємства. До того ж, ніде законодавчо не виписано критерії та механізм, який би дозволив «маркувати» недобросовісних партнерів.

2.Новий тренд на банківському ринку – bank-as-a-service, тобто банк, вбудований практично в будь-які процеси, в яких бере участь людина. Банкіри прагнуть так налаштовувати свої системи, щоб користувачі забули, що вони користуються банківськими послугами, – настільки легко і непомітно все відбувається. Одні банки намагаються розгорнути в цьому напрямку весь свій традиційний бізнес, інші створюють «надбудови» над основним бізнесом. По суті, такі надбудови – це IT-компанії, які беруть на себе маркетинг, продажу, підтримку клієнтів, створення нових продуктів та інше, залишаючи банкам лише клопоти з відкриттям і веденням рахунків. Ще одна назва таких IT-компаній – необанки.
У необанку немає банківської ліцензії, всі операції проводяться за рахунками клієнтів у банках-партнерах. По суті, необанк надає своїм партнерам – і банкам, і постачальникам товарів і послуг – своє програмне забезпечення, в яке «зашиті» банківські сервіси. В результаті клієнт необанку може в чаті банку замовити таксі або доставку квітів, поповнити свій рахунок, перевести гроші й оформити повернення неякісного товару продавцю. В цілому сенс в тому, щоб «схрестити» банківський і небанківський продукти, побудувавши на їхній основі щось зрозуміле й вигідне для споживача, всередині чого все буде працювати самостійно (той самий bank-as-a-service).

3. Буде посилюватися контроль фіскальних органів за контрольованими угодами, в яких задіяні посередники. Звичайно, не тотальний контроль, бо це неефективно й ресурсозатратно.
Потрапити під приціл податківців можна по-різному. Перш за все, коли в ході поточного контролю податковий орган вивчатиме господарські операції компанії. З великою часткою ймовірності можна припустити, що це будуть товарні операції. Оскільки в розпорядження податківців є митні декларації, де вказані відправник і одержувач вантажу; контрактотримач, тобто особа, відповідальна за фінансове забезпечення угоди. Таким чином у розпорядженні податківців буде достатньо інформації, щоб зрозуміти: це – прямий контракт із виробником чи задіяний ланцюжок посередників.
Податкова може копнути й глибше, особливо, якщо посередник – українська компанія, про яку в ГФС апріорі є більше інформації. Наприклад, перевірити, чи працює ця компанія ще з кимось або обслуговує тільки один ланцюжок поставок. Перевірити можна все – від рівня сплати податків до кількості працівників в офісі й специфіки всіх операцій.

4. Мінприроди Білорусі пропонує обговорити правила видобутку мореного дуба, який вважається найціннішою деревиною в світі, з якої роблять дуже дорогі ексклюзивні речі. З мореного дуба створювалися меблеві гарнітури й сувенірні вироби, які зараз посідають почесні місця в музеях образотворчих мистецтв і антикварних салонах в усьому світі. Кубічний метр цієї деревини коштує в середньому 2000 доларів. У Білорусі, за оцінками вчених, його запаси значні.
Вчені стверджують, що великі запаси мореного дуба залишилися тільки на території пострадянського простору. Наприклад, в європейських країнах вже 100 років знахідка навіть шматка мореного дуба є подією. І про такі знахідки повідомляється у засобах масової інформації.

5. Дизайнери з чеської ювелірної студії «Zarya» спільно з Музеєм декоративного мистецтва Дрездена створили світильник за допомогою методу контрольованої кристалізації. За основу був узятий металевий каркас традиційної ріжкової люстри, на якій наростили кристали мінеральних солей.
Форма і дизайн світильника відповідають розкоші класичного інтер’єру, а за рахунок незвичайної обробки він схожий на ювелірну прикрасу. Люстру довелося «вирощувати» в лабораторних умовах: кожен з 18 сталевих ріжків занурили в спеціальний розчин і витримували при певній температурі. В цілому на розробку такого методу в дизайнерів і працівників музею пішло без малого шість років.
Результатом кропіткої роботи стала виставка «From Dust to Glitter or How a Crystal Chandelier Grows». Відвідувачі спостерігали за «зростанням» світильника в лабораторії півмісяця. Розмістили вже достатньо вирощену люстру в одному із залів палацу Пільніц в передмісті Дрездена. Після виставки люстра залишиться в колекції музею.

Share This: