fbpx

Новинний Digest

Зміна планів IKEA в Україні!
Ліцензії для бізнесу по-новому!
“Укрзалізниця” наполягає на підвищенні тарифів на вантажоперевезення!

Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

1. Компанія IKEA планує відкрити до кінця року у Києві чотири магазини. За словами президента консалтингової компанії UTG Вадима Непосєдова представники IKEA звернулися до консультантів, щоб знайти в Києві чотири приміщення площею близько 500 квадратних метрів. Магазини будуть займатися видачею товару при замовленні через інтернет. Раніше IKEA планував відкрити в 2019 році магазин площею 6000 квадратних метрів у ТРЦ Ocean Mall. Але девелопер Вагіф Алієв може не встигнути відкрити ТРЦ Ocean Mall в 2019 році. Але IKEA не планує розривати договір з Алієвим.

2. Як вважає перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, український бізнес щодня стикається з проблемами ліцензування. Тому планується масштабна реформа системи ліцензування діяльності підприємств. Пропонується скасувати застарілі ліцензії передбачені не профільними, а галузевими законами. “Хочемо ввести нормальний механізм оскарження рішень ліцензійних органів, якщо підприємці вважають, що їх права порушені”, – пояснив Нефьодов.

3. “Укрзалізниця” повідомила, що в доларовому еквіваленті тарифи на залізничні вантажні перевезення в межах України сьогодні значно нижче, ніж 6 років тому. І навіть передбаченої індексації тарифу на 14,2% недостатньо хоча б для виходу на рівень 2013 року. Як повідомив директор зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ “Укрзалізниця” Антон Саболевський, тарифи набагато нижчі, ніж європейські, тому “Укрзалізниця” фактично дотує українських виробників, чиї ринки збуту знаходяться в Європі. Впродовж 2019 року “Укрзалізниця” планує підвищити тариф на вантажоперевезення в цілому на 23%. Причому в подальшому компанія хоче підвищувати тарифи автоматично, у міру зростання індексу цін промислових виробників.

4. В Україні розробили нову концепцію перевірок бізнесу. За останній рік державні перевіряючі органи провели 73 271 перевірок бізнесу. Відсоток виявлених порушень відрізняється в залежності від служби. Пожежна служба виявляє порушення в 97% перевірених підприємств. На другому місця за відсотком знайдених порушень – служба по геології і надр (89%), на третьому – екологічна служба та служба з лікарських засобів (по 84%).

5. За повідомленням виконуючого обов’язки глави Фонду державного майна України Віталія Трубарова надходження від малої приватизації в січні-лютому склали 150 млн грн. Як зазначає Трубаров, такий розвиток свідчить про ефективність нового закону, прозорість дій ФДМУ і довіру інвесторів. “Розпочата в минулому році приватизація по новому закону набирає обертів. Для порівняння – за весь 2016 рік надійшов 171 млн грн, за 2017 – 135 млн грн і за 2018 – 215 млн грн”, – повідомляє Віталій Трубаров.

Слідкуйте за нашим дайджестом щопонеділка та будьте в курсі найактуальніших новин!

Share This:

Подождите ...

Подписаться

Получайте самые новые новости с портала к себе на почту: