fbpx

Пост-анонс Kaizen-туру членів УАМ до Закарпаття

Якщо у Вас з якихось причин не вийшло долучитись до нашого супер-Kaizen-туру до Закарпаття, ми пропонуємо Вам прочитати цю статтю, переглянути фото та розділити з нами радість і натхнення від поїздки.

Хто хоч раз бував на мальовничому Закарпатті – може відтворити у своїй уяві ту безмежну красу природи та відчути запах квітів у повітрі, що надихає на нові найсміливіші звершення. За ініціативи членів УАМ ми вирішили відправитись з візитом на меблеві фабрики Закарпаття, щоб познайомитись ближче з новими членами Асоціації, а також поспілкуватись на теми зародження кластеру у регіоні та впровадження ощадливого виробництва на фабриках.

В ході Kaizen-туру ми відвідали цілих 5 меблевих компаній за два дні.

Першою зупинкою стало українське підприємство Blizzard. Основний вид діяльності підприємства – виробництво гірських лиж. Товариство здійснює зовнішньоекономічну діяльність, так як 100 % продукції експортується у Австрію, де потім поширюється на весь світ. Продукція, що виробляється фірмою, є розробкою австрійських та італійських інженерів, конструкторів та дизайнерів. Учасники візиту змогли побачити освоєні сучасні технології, які дозволяють та забезпечують повний цикл виробництва лиж.

Наступною стала компанія “Тарасов”, що є одним з найбільших виробників меблів на Закарпатті. Приймає замовлення на виготовлення меблів з різних країн СНД та Європи. Завдяки гнучкості виробництва, компанія при виготовленні меблів застосовує великий спектр матеріалів (масиви дуба, вільхи, черешні, МДФ, більше 50 видів ламінованих ДСП, більше 50 видів скла та дзеркал, а також метал, алюмінієві профілі і декоративний пластик).

В перший день нашого візиту нам також пощастило відвідати Мукачівський замок Паланок – справжню знахідку та унікальний артефакт фортифікаційної архітектури з поєднанням різних стилів. Завдяки енергійному екскурсоводу ми отримали захоплюючий урок історії та змогли загадати бажання, тримаючись за вказівний палець статуї Федора Корятовича. А після був “Чизай” – це такий собі винний рай українця, де учасники туру побачили на власні очі як виглядають 2 500 000 літрів вина, яке потім ще й змогли продегустувати й оцінити смак та якість закарпатського вина.

Наступного дня нас гостинно прийняв до себе Йосиф Павлик, власник компанії PAVLYK, що виготовляє серійні дерев’яні стільці та столи вже близько 10 років. Спочатку ми поговорили на тему зародження кластерів у регіони та досвід співпраці різних мебелвих компаній, сконцетрованих щільно один біля одного задля вирішення спільних проблем. Компанія налагодила повний цикл виробництва від розпилки, сушки до виготовлення, пакування і організації доставки замовлення. Продукція виробляється з бука та шпонованих плит.

Там же ми відвідали компанію-сусіда Марко Меблі, що займається виготовленням меблів вже більше 10 років. Вся їхня продукція виготовляється з натурального дерева (бук, дуб). Власники компанії поділились досвідом свого перетворення на успішну та прогресивну меблеву фабрику із запровадженням lean production та переосмисленням побудови стратегічних цілей та ведення бізнесу.

Останньою зупинкою у нашому турі стала компанія  “Ламелла”, заснована у 2004 році та спроектована з врахуванням сучасних вимог і має в собі найкращі рішення в деревообробці. На фабриці працює близько 200 осіб. Основна діяльність компанії – глибока переробка деревини від необрізної дошки до готових меблевих виробів з масиву деревини (ліжка, комоди, тумбочки, столи, стільці, малі форми меблів). Після екскурсії на виробничі цехи, учасники мали можливість побачити виставкову залу з меблями від компанії та насолодитись мінімалістичним втіленням деревини у готовій продукції.

Таким насиченим був наш двохденний тур до меблевих фабрик Закарпаття, який вмістив в собі і навчання, і відкриття, і розваги, екскурсії, обговорення важливих тем галузі та суцільний wow-ефект на кожному кроці.

Ми від усієї Української Асоціації Меблевиків щиро дякуємо всім компаніям, які нас так гостинно прийняли та відкрили двері на свої виробництва, щоб поділитись досвідом та здобутками меблевиків Закарпаття.ї

А тепер про головне – про результати візиту! Першим досягненням стане допомога компанії PAVLYK від УАМ у пошуку дизайнерів та залученні їх до спільних проектів, про що домовились Йосиф Павлик та Андрій Завальнюк. Другим пунктом стане участь закарпатських меблевиків у вситавці Design Living Tendency у вересні цього року, де будуть представлені розроблені спільно з дизайнерами інноваційні моделі стільців та столів, а також бестселери, які себе вже відрекомендували на ринку. А також планується здійснити повторний візит у жовтні цього року, щоб відстежити прогрес закарпатських компаній, в якому ніхто ні на мить не сумнівається.

В нашому Kaizen-турі взяли участь не лише члени УАМ, але й запрошені гості із Агенціїї стратегічного розвитку Білої Церкви і нам дуже приємно, що нам було чим їх захопити, так, Олена Доброднєва на запитання про враження від візиту на компліменти не скупилася : Мене вразив підхід Асоціаціі – це дійсно не формальне об’єднання, а група лідерів, які прагнуть об’єднати виробників, показати їм кращі практики, підтримати і направити. Вразили мене підприємці з Закарпаття, які за півроку зробили щось більше, ніж просто впровадження lean-інструментів. На мій погляд їх основним досягненням є рішення про створення меблевого кластеру, адже це відкриває зовсім інші можливості для розвитку бізнесу. Переоцінити такі поїздки складно, адже вони дають сильний імпульс для розвитку. Мені взагалі дихається після цієї поїздки легше – раз навколо нас є такі лідери, такі потужні навігатори, значить є підтримка і ми зможемо робити більш якісний український продукт, цікавий як внутрішнього так і зовнішнього ринку.”

Такі тури є дуже цінними завдяки стиранню кордонів між виробниками меблів України з різних регіонів. Вони надихають, навчають та допомагають вибудовувати та підтримувати міцні і доброзичливі стосунки між членами УАМ, тому ми з нетерпінням чекаємо наших наступних турів до інших регіонів України, про які ми обов’язково вам повідомимо. До зустрічі на майбутніх Каizen-турах!

 

 

Share This: