fbpx

Президент підписав мораторій на експорт необробленої деревини

Президент України Петро Порошенко  підписав Закон «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді) (з текстом Закону та супровідними документами Ви можете ознайомитись за посиланням). Відповідно до статусу документа на сайті Верховної Ради України, Закон повернувся в парламент з підписом Президента  7 липня 2015 р. Нагадаємо, що законопроект було подано до парламенту ще 10 грудня 2014 р., його авторами виступили 11 депутатів із різних фракцій. Закон був прийнятий Верховною Радою ще 9 квітня,  і підписаний спікером ВР Володимиром Гройсманом 14 квітня,  тобто 4 місяці тому. Після прийняття Закону у другому читанні представники деревообробної та меблевої галузей, а також профільні асоціації вимагали від Президента підписати Закон якомога швидше, оскільки будь-які зволікання в цьому питанні негативно впливали на стан  даних галузей та затримували прихід іноземних інвестицій у розвиток українських деревопереробних підприємств.

Згідно із Законом, мораторій вводиться сроком на 10 років. Він починає діяти для деревних порід, крім сосни – вже з 1 листопада 2015 року; для деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування,  крім пункту, що стосується порядку сертифікації, що підтверджує походження лісо – та пиломатеріалів – він набирає чинності через три місяці з дня набрання чинності Закону.

Впровадження в дію цього Закону дасть змогу припинити безконтрольне вивезення необробленого лісу з України, завантажити деревообробні підприємства і тим самим збільшити доходи бюджету і створити робочі місця в регіонах.

Інформація взята з офіційного сайту Верховної Ради України:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=52828

Share This:

Подождите ...

Подписаться

Получайте самые новые новости с портала к себе на почту: