fbpx

Новинний Digest

– Глибоке занурення в «цифру»
– Жорстка монетарна політика вже необовʼязкова
– У виробників матраців є шанс заробити
– Запропоновано створити Міністерство лісового господарства
– «Лісдеревмаш» на виставці в Дубаї

Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

1. Щоб не втратити свого покупця через пʼять років, меблярам уже сьогодні треба вивчати та освоювати інструменти, які виносить на поверхню хвиля технологічних стартапів, переконаний Артем Єршов, провідний фахівець компанії «Ascona», що активно впроваджує в торгівлю діджитал-технології.
Класичний офлайн-рітейл стали тіснити компанії з діджитального сектора – молоді онлайн-стартапи. Вони пропонують аналогічний товар, але дешевше й швидше. Легендарна «Ashley», найбільша меблева компанія світу з виробничим оборотом у шість мільярдів доларів, нещодавно поступилася лідерськими позиціями «Amazon» – цьому гіганту сфери e-commerce з капіталізацією у понад трильйон «зелених». Нападаючи на авторитетні компанії, молоді вискочки в рваних джинсах і кедах успішно віднімають у них клієнтів.
Ще один шок для традиційного бізнесу – лідерство онлайн-проектів, зазвичай не повʼязане з їхньою прибутковістю, не є гонитвою за нею. «Amazon» жодної секунди не був прибутковим. «Casper» теж. Однак це не заважає їм посідати місця на самій вершині бізнес-олімпу. У ці компанії продовжують інвестувати, їхня капіталізація постійно збільшується. Виходить, прибуток у сфері e-commerce не головне, головне – відібрати шматок у конкурентів і вирости.

2. Відмова правління Нацбанку від зниження облікової ставки – не оптимальні рішення, вважає голова Ради НБУ Богдан Данилишин. Він переконаний, що збереження 14 березня старого рівня в 18% річних не сприятиме економічному зростанню в країні. Данилишин розкритикував це рішення за шістьма ключовими позиціями.
Дії нашого Нацбанку не вкладаються в світовий тренд, додає експерт. Американський Федеральний Резерв, який підвищував свої ставки з 2015 року, нещодавно заявив про готовність до зниження. Європейський Центробанк не поспішає посилювати свою монетарну політику, а в Китаї регулятор її помʼякшує.
До того ж, споживча інфляція, на думку економіста, демонструє сталу тенденцію до зниження. Не тільки в 2018-му, але й нинішнього року: за лютий вона просіла з 9,2% до 8,8% у річному обчисленні. Ще швидше опускається базова інфляція, до якої не включаються адміністративно регульовані ціни (комунальні тарифи, громадський транспорт тощо) – з 8,7% до 7,7%. Тобто жорстка монетарна політика вже необовʼязкова.

3. Втім, таким шансом могли б скористатися й постачальники сучасних наповнювачів для матраців та виробники інших атрибутів для сну, приміром, подушок, бо у поїздах «Укрзалізниці» більше не будуть використовувати пірʼяні й пухові подушки, а також замінять матраци. Про це повідомили в прес-службі залізничного перевізника. Замість них перевізник поступово перейде на сучасні синтетичні матеріали – гіпоалергенні й такі, що легко чистяться.
«Минулого року вже придбано 7 308 таких подушок, 7 328 чохлів для матраців, 4 124 ковдри і 870 матраців», – йдеться в повідомленні УЗ.

4. Така ініціатива прозвучала на нещодавно проведеному четвертому зʼїзді лісівників України. Для чого? Необхідно посилити інституційну спроможність лісового господарства шляхом створення нового центрального органу виконавчої влади з функцією формування та реалізації державної політики у сфері лісового господарства та деревообробної промисловості у вигляді окремого міністерства. Про це заявив заступник голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.
Він звернув увагу на те, що сьогодні Держлісагентство не має права законодавчої ініціативи, щоб прискорити вирішення ряду питань, зокрема, професійного поділу функцій господарювання та контролю, боротьби з незаконними вирубками, всиханням лісів, створення ринку деревини тощо.
За його словами, для швидкого вирішення, зокрема законодавчим шляхом, всіх проблем у лісовій галузі необхідні три ключові речі: створення національної лісової політики, проведення національної інвентаризації лісів та належне фінансування всіх робіт у лісовому господарстві.

5. З 12 по 14 березня в Дубаї (Обʼєднані Арабські Емірати) проходила головна виставка індустрії деревообробки й виробництва меблів Близького Сходу – «Dubai WoodShow». Цього року відвідувачам учасники форуму демонстрували чимало сучасних технологій обробки деревини, розробники яких сфокусувалися на ідеї екологічності своїх рішень.
За даними організаторів, на їхній виставці цьогоріч були представлені 240 учасників і 530 брендів із більш ніж 20 країн світу. Вони відзначають, що близькосхідний регіон поступово стає головним імпортером деревини, й одна з найбільших часток таких закупівель припадає саме на Арабські Емірати. Причиною високого попиту експерти називають зростання галузей будівництва й виробництва меблів. Україну вони називають значущим експортером деревини, що пройшла первинну обробку.
Як організатор головної української події аналогічної тематики – виставки «Лісдеревмаш», компанія «АККО Інтернешнл» підтримує давні партнерські відносини з оргкомітетом виставки в Дубаї. Тож скористалася можливістю представити на цьому форумі Україну, як потенційний ринок для виробників обладнання та інструменту.
Формат присутності виставки «Лісдеревмаш» на форумі в Дубаї цього року було дещо розширено. Свої деревообробні рішення й можливості на спільному стенді змогли представити також і компанії-члени Української Асоціації деревообробного обладнання (УАДО), давнього партнера виставки.

Слідкуйте за нашим дайджестом щопонеділка та будьте в курсі найактуальніших новин!

Share This: