fbpx

Новинний Digest

  • Більшість меблевиків самі не продають свої меблі
  • Росія послабить транзитні обмеження
  • Нові рахунки для сплати єдиного соціального внеску
  • Змішана модель споживання – реальність нинішнього меблевого ринку
  • Нульовий шов – вже не мрія, а реальність

Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

1. Аналіз діяльності двохсот світових меблевих топ-компаній, які визначив міланський Центр промислових досліджень «CSIL», так чи інакше вказує й на тенденції, характерні й для меблевих галузей окремих регіонів і навіть країн.
Так- от картина така: близько 65% компаній із топ-200 займаються виключно виробничою діяльністю, решта 35% виступають у ролі й виробників, й продавців із власною роздрібною мережею. Їхні торгові мережі представлені як монобрендовими магазинами, так і демонстраційними залами й торговими точками, де продаються меблі різних виробників. Є також компанії, що працюють через дилерів, за договором франчайзингу або через Інтернет.
Аналітики відзначають, що компанії починають займатися роздрібною торгівлею своєю продукцію в міру розвитку самого підприємства. Частка таких компаній вища в сегменті м’яких меблів і нижча в сегменті офісних і кухонних меблів, де часто використовуються інші канали продажів. Зокрема, це укладання договорів із компаніями на поставку офісних меблів і пошук партнерів серед будівельних організацій для реалізації проекту новобудов із готовою кухнею. У той же час у сегменті офісних і кухонних меблів спостерігається більш високий відсоток провідних гравців.

2. Для тих меблярів, які потерпають від заборони, яку наклала Росія на транзит українських товарів, здається, може «розвиднітися». Уряд РФ опрацьовує поправки до законодавства, що стосується транзиту підсанкційних українських товарів через Росію на територію інших країн-членів Євразійського економічного союзу, зокрема в Казахстан і Киргизію. Про це розповів журналістам перший заступник керівника апарату уряду РФ Сергій Приходько.
«За підсумками розгляду звернень казахстанської й киргизької сторін можуть бути дозволені транзитні перевезення з України пріоритетного для партнерів переліку промислових товарів», – сказав чиновник.
При цьому необхідною умовою є дотримання порядку здійснення таких перевезень, встановленого указом президента РФ від 1 січня 2016 років через певні стаціонарні та пересувні контрольні пункти на автомобільних і залізничних станціях, додав він.

3. З 1 травня припинили функціонувати старі рахунки для сплати єдиного соцвнеску (ЄСВ) . З 2 травня почали діяти нові небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної фіскальної служби України під ЄСВ і для фінансових санкцій.
Зміна рахунків викликана проведенням реорганізації територіальних органів Державної фіскальної служби (вона поділяється на дві частини – податкову й митну), і відкриттям нових рахунків на балансі центрального апарату Державної казначейської служби України (код банку – 899998).
Тепер кошти, які платники переведуть на старі рахунки по зарахуванню ЄСВ, не будуть зараховуватися, а повертатимуться назад.
Перехід на нові рахунки здійснений досить швидко, немає перехідного періоду. У тих, хто не встиг нарахувати зарплату за квітень до кінця місяця й займуться платежами в травні, можуть виникнути труднощі. Якщо ж зарахування ЄСВ будуть повертатися не автоматично, і платіж буде відображатися в особистому кабінеті як зарахований, то досить імовірно, що платник податків виявить проблему вже через місяць, коли отримає повідомлення про заборгованість по ЄСВ та пеню за нею.
Для отримання нових реквізитів рахунків платникам слід звернутися до адміністраторів коштів єдиного внеску в ГФС і в Пенсійний фонд України.

4. Ринок меблів швидко змінюється. Змінився і споживач. Відповідно, принципи роботи, які діяли раніше, нині не є ефективними. І щоб не просто залишитися на плаву, а й успішно розвиватися, меблевим підприємствам дуже важливо адаптуватися до цих змін.
Змішана модель споживання присутня у всіх сегментах меблевого ринку. Те, що вона собою являє, ілюструє такий приклад: при покупці квартири необхідно умеблювати її – щось купується з дорогого, але на якихось деталях інтер’єру клієнт готовий економити. Тому купують, наприклад, меблі для спальні, де корпус ліжка коштує у разів п’ять дешевше, ніж матрац для нього. Або навпаки: красиве ліжко з узголів’ям, що в рази дорожче, ніж матрац.
Чи готові торгові точки до такої змішаної моделі споживання? У більшості випадків не готові. Клієнт приходить в салон, а там все представлено тільки в сегменті економ-класу. І він купує тільки стільці, а дорогий стіл замовляє в іншого продавця. Логіка тут проста: «Дорогі стіл і стільці я не потягну, а от дорогий стіл і дешеві стільці – якраз те, що потрібно». Відповідно, щоб нині бути успішними на ринку, треба пропонувати товари у відповідності до змішаної моделі споживання.
Були випадки, коли люди вибирали найдорожчі кухонні фасади й найдешевшу фурнітуру. Або фасади брали дешеві, але при цьому купувалася дорога побутова техніка. Особливий приклад – реалізація кухонь. Меблеві компанії, зазвичай техніку не продають, тому що, на перший погляд, здається: «А навіщо? Ми ж кухонними меблями торгуємо». Але якщо подумати: яка ж кухня без побутової техніки?

5. Про можливості лазерного або безшовного крайколичкування уже знають багато меблевиків. Але тривалий час застосування цієї передової технології стримувала відсутність на нашому ринку спеціальних крайкових матеріалів. Крайки з функціональним шаром виробляють лише кілька європейських компаній, та й то в основному під замовлення.
Крайки Fusion Edge в 13 декорах від знаної німецької компанії «Döllken» змінюють ситуацію на краще: вони з полімерним функціональним шаром для безклейового личкування. Крайка Fusion Edge з коекструдованним функціональним шаром виробляється з АБС, ПП або ПММА (акрилу) і допускає використання всіх існуючих технологій приклеювання стрічок із функціональним шаром – лазер, плазмову, з використанням гарячого повітря, NIR, мікрохвиль. Компанія «Döllken» застосовує покращений полімерний функціональний шар, що забезпечує всі переваги сучасних методів з’єднання, незалежно від використовуваного обладнання.

Share This: