fbpx

17-а річниця Української Асоціації Меблевиків

31 жовтня відбулося грандіозне святкування 17-ої річниці Української Асоціації Меблевиків, яке без сумніву можна назвати головною подією осені для усіх членів асоціації.

Святкування відвідало 153 особи, серед яких 94 представника компаній-членів УАМ. Привітати з річницею також вирішили партнери та друзі УАМ – представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Торгово-промислової Палати  України, Програми Розвитку ООН, Швейцарського посольства, , Офісу з просування експорту, Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, Ради бізнес-омбудсмена, Спілки Українських Підприємців, Юридичної Групи EUCON, а також представники медіа-спільноти.

Для привітання меблевків із 17-ою річницею на святкування завітав Перший-віце-прем’єр-міністр України, Міністр економічного розвитку і торгівлі, Степан Іванович Кубів. Саме Степан Іванович посприяв, аби представники асоціації взяли участь в недавній урядовій торговій місії до Ізраїлю, яка виявилася для меблевиків результативною. Віце-прем’єру меблярі, об’єднані УАМом, дали зрозуміти, що й надалі хотіли б мати його номером першим у своїй команді. У відповідь він обнадіяв, що відреагує конкретними діями й рішеннями на нагальні запити меблярів.

Наскрізною темою офіційної частини події стало питання: “А чи існує меблева галузь в Україні?” Фактично – так, вона існує, проте юридично, меблева промисловість входить до складу деревообробної галузі, яка в с свою чергу є частиною добувно-промислової галузі. Виступ Володимира Патіса, Президента УАМ, розкрив усім присутнім сучасний стан розвитку меблевої галузі, досягнення і виклики, які перед нею стоять. З даними організації CSIL,  Україна посідає 52-е місце в світових обсягах виробництва меблів та 41-е місце за обсягом їх експорту. Індекс виробництва меблів становить 18,7% у порівнянні з 2,4% – індексу виробництва промислової продукції загалом (2017 рік). Меблева галузь України – є експортоорієнтованою, про що свідчать показники експорту-імпорту меблів – 84-16% відповідно. Українські мебляри забезпечують більше 50 000 робочих місць на більше 5000 підприємств. Українські меблі експортуються в 90 країн світу. Проте разом з позитивними тенденціями в галузі, меблевики також стикаються із обмеженнями, які існують для них в сучасних умовах.

Тому в ході святкування була проведена панельна дискусія “Три головні виклики для меблевої галузі в Україні”, за участі Мар’яни Каганяк, керівника Офісу з просування експорту в Україні, Ольги Іванченко, координатора проектів відділу фінансування та розвитку МСБ ЄБРР в Україні, яка веде ініціативу з розвитку меблевого сектору в рамках EU4Business, Максима Нефьодова, першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України, Миколи Вікнянського, власника компанії ТОВ “ТЕРМОПАЛ”, Павла Пісного, власника компанії ТОВ “ДАЛЕТ БРОК” та Володимира Патіса, Президента Української Асоціації Меблевиків. В ході дискусії учасники обговорили важливість визнання меблевої галузі державою, потребу у підтримці експорту меблів, а також важливість підвищення престижу профільних галузевих професій. Представники бізнесу і влади досягли порозуміння й одностайної думки, що без прагнень і дій з боку бізнесу не варто розраховувати на успіх, а тому важливість об’єднання меблевиків в бізнес-спільноту полягає у спільному вирішенні проблемних питань й позбавлення від перепон, що стоять на шляху розвитку як кожного окремого мебляра, так  і галузі в цілому.

Після панельної дискусії відбувся вже традиційний прийом нових членів до УАМ, яких цього разу була рекордна кількість – 28 компаній! Варто зауважити, що майже всі великі компанії-експортери вже входять в УАМ, а сама асоціація є голосом меблевої галузі й окрім виробників меблів об’єднує й інших учасників ланцюжка вартості: постачальників комплектуючих, провайдерів послуг і роздрібної торгівлі.

 

Попереду ще багато роботи й нових перемог, а тому ми на цьому на закінчуємо, й продовжуємо йти далі: “Успіх- не остаточний, невдачі – не смертельні, значення має лиш мужність продовжувати далі…” (Уінстон Черчіль).

 

 

Share This: