fbpx

Нові можливості для розширення партнерства у розвитку українського меблевого дизайну

У кінці червня Європейська Школа Дизайну, давній та активний партнер Української Асоціації Меблевиків, відкрила свій офіс в Італії, з чим ми її щиро вітаємо. Свої вітання з цієї нагоди засновнику та керівнику EDS Дмитру Медянику ми адресували безпосередньо в Італію, де він зараз із своєю командою активно працює, налагоджуючи зв’язки та освітню роботу італійської філії EDS – The Italian Gateway, що дислокується в місті Манцано, готуючись до набору її перших слухачів.

Від Дмитра довідалися, що відкрили цю нову й важливу сторінку в історії Школи вдалося у співпраці з «Cluster Legno Arredo Casa FVG» та за підтримки автономного регіону Фріулі-Венеція-Джулія. Всі 13 років існування Європейська Школа Дизайну йшла до цього віхового етапу свого розвитку, підносячи український дизайн до рівня європейських стандартів. Роками виношувалися плани про розширення Школою своїх кордонів, і врешті це збулося. Війна не лише не завадила, а й, можна сказати, прискорила успішну реалізацію амбітного плану. Європейська Школа Дизайну із дня створення була європейською по суті, а нині вже й географічно. Наразі українська філія Школи на чолі з співзасновницею Оленою Шестопаль продовжує опікуватися українським ринком і надавати освітні послуги тим, хто почав своє навчання, та тим, хто сьогодні  підключається до дистанційних програм.

У Олександри Медяник, співзасновниці, яка також зараз в Італії разом з колегами готує EDS-The Italian Gateway до премʼєрного навчального сезону, ми поцікавилися, як конкретно італійське представництво Школи сприятиме розвитку українського дизайну.

– Вже хоча б тим, що навчатимемо майбутніх дизайнерів за дещо іншими програмами, ніж ті, за якими здійснюємо навчання в Києві. Зараз вже можу сказати, що плануємо застосовувати інноваційні технології, адаптувати наші програми до сучасних викликів та певних особливостей європейського ринку дизайну. Розраховуємо, що слухачами стануть зокрема й українці, які особливо зараз у великій кількості за межами України й активно шукають там собі застосування. А також зауважу, що навчальні програми будуть викладатися англійською мовою онлайн та з можливістю виїзних занять в Італії. Крім того, наша філія в Манцано виконуватиме певну інформаційну й посередницьку місію, приміром, сприяючи залученню українських дизайнерів до участі у масштабних європейських дизайнерських конкурсах та комерційних проєктах. Також мова може йти й про пошук проєктів, за які б могли взятися не тільки українські дизайнери, а й виробники, зокрема члени Асоціації. І в цих справах без постійної комунікації з УАМ не обійтися.

Українська Асоціація Меблевиків, яка, як нам відомо, теж робить свій значний – не тільки теоретичний, а й більшою значною мірою практичний – вклад у розвиток вітчизняного дизайну (приміром, проводячи престижні конкурси, в яких мистецтво предметного дизайну враховується повною мірою – невипадково серед членів журі минулорічного був наш керівник Дмитро Медяник), тож повною мірою може вважатися нашим партнером у цій справі. Такі партнерські взаємини навіть документально зафіксовані й скріплені – Меморандумом про співпрацю між Європейською школою дизайну та Українською Асоціацією Меблевиків.

Звісно, так. І таке визнання цілком заслужене. Ми нагадали партнерам із EDS, що тільки проведенням галузевих конкурсів зусилля УАМ із розвитку українського дизайну не обмежуються. До речі, якщо говорити про конкурси, то нещодавно, попри воєнний стан у країні, підбито підсумки й вручено нагороди переможцям минулорічного конкурсу «Меблевик року» (до речі, одним і з переможців у номінації «Надійний партнер року» визнано саме Європейську Школу Дизайну). Не можна не згадати й  безпосередньо дизайнерський конкурс  «ММOD» – конкурс предметного дизайну для мас-маркету, яким опікується член правління УАМ Оксана Донска.

Про те, що меблевий дизайн серед пріоритетів  у діяльності УАМ, свідчить і той факт, що в структурі Асоціації тривалий час дієво функціонувала Платформа дизайну на чолі з авторитетним українським дизайнером, членом правління УАМ Віталієм Іваховим, який як спікер та бізнес-тренер  провів десятки  майстер-класів із дизайнерської тематики.

Вже звичним для учасників Асоціації стало проведення Спіддейтингів та Дизайн-бранчей, комунікаційних та освітніх заходів, мета яких – перезнайомити та налагодити культурний діалог між українськими архітекторами та дизайнерами із національними меблевиробниками для започаткування взаємовигідної співпраці, спільних комерційних проєктів, котрі б могли вивести українське меблярство на широкий шлях світового визнання. Неодмінною є участь у таких ознайомчих заходах працівників EDS та молодих, креативних дизайнерів  – її випускників. У практиці роботи УАМ є й досвід запрошення до України зарубіжних (конкретно ізраїльських) дизайнерів для знайомства з українськими меблевиробниками, обміну досвіду з колегами все з тією ж метою: для започаткування співпраці.

Тема меблевого дизайну не опинилася  на задвірках і торішньої першої української  В2В-виставки «FUBE», засновником і організатором якої є Асоціація меблевиків. Місією цієї виставки було й надалі буде не лише створення зручної платформи для продуктивного спілкування представників меблевої галузі України із українськими та зарубіжними байєрами, пошуку партнерів з метою укладання взаємовигідних контрактів – вона також покликана  сприяти всілякому  зближенню дизайнерів із меблевиробниками та їхніми постачальниками для реалізації спільних ідей і проєктів. У рамках виставки й дизайнерське співтовариство мало можливість для спілкування й обміну досвідом, інформацією, для показу своїх досягнень. Дизайнерська складова для цієї виставки справді дуже важлива, адже саме унікальний дизайн і здатен  більш потужно вивести українську меблеву індустрію на світові ринки.

Повертаюсь до інформаційного приводу для цієї публікації – відкриття італійського представництва Європейської Школи Дизайну, – можна з упевненістю сказати, що таке розширення кордонів EDS, її освітніх можливостей дасть додаткові можливості й для розширення та поглиблення наших партнерських взаємин.

Share This: