fbpx

Зарубіжні поставки меблів припинено…

Зарубіжні поставки меблів припинено…

Експорт – справа мінлива. Сьогодні він радує тебе результатами – вигідними угодами, обсягами поставок, прибутками, ростом іміджа компанії, а завтра може розчарувати, дратувати. І не завжди винуватою в експортних негараздах буде твоя компанія чи її продукція. Причиною їх може бути зміна кон’юнктури на ринку, зміна фінансово-економічної ситуації в Україні чи в країні, в яку поставляються українські меблі, врешті, може збанкрутіти твій клієнт.
До цього експортні історії, котрі ми пропонували, були історіями успіху, які розповідали з настроєм «як класно!» Нинішня ж писалася в мінорному дусі: компанія ТОВ “Ювуд” через нестабільність валюти, через несприятливу курсову різницю призупинила свої експортні поставки. Про це повідомила керівник компанії Галина Король: «Ті обсяги зарубіжних поставок меблів, які приносили прибуток, продаючись у Німеччині, Чехії, нині стають для компанії збитковими».
Ясна річ, від валютної нестабільності, яка «трясе» бізнес, від знецінення іноземної валюти потерпають всі, хто експортує свою продукцію, але в різній мірі.
Більш виносливі крупні експортери, ті, в яких широка мережа експортних поставок у різні регіони світу, які продають за кордоном різноасортиментну продукцію. Невеликим компаніям, як-от ТОВ «ЮВУД», в яких в експортному активі дві-три країни й стільки ж клієнтів у них, доводиться складніше. Галина Іванівна каже, що компанія перед літнім знеціненням долара мала реальні можливості розширити число зарубіжних клієнтів, з деякими вже готові були підписати контракти, але те, що почало діятися з валютою, завадило довести перемовини до логічного завершення. Втім, це не означає, що ужгородські меблярі припинили писати експортну історію своєї компанії. Поставки дійсно поки що призупинені, але менеджерська робота, спрямована на зарубіжні ринки, продовжується. Ведуться перемовини з клієнтами з узгодження умов і цін, які б дали змогу відновити поставки меблів. Цілком можливо, зелене світло для відновлення експорту тими компаніями, котрі змушені його призупинити, загориться й в Україні. Вірогідно, що ось-ось припиниться рекордне падіння курсу долара. Фінансові аналітики стверджують, що подальше знецінення долара не вигідне державному бюджету, отже Нацбанк перешкоджатиме стрімкому зміцненню гривні. Виходитиме на ринок і купуватиме долари, щоб стримувати курсові стрибки. Інакше ризикуємо не виконати цьогорічний держбюджет.
Все-таки треба сказати про ті експортні надбання, на які спромоглася компанія «ЮВУД». Значніші вони на ринку Німеччини, скромніші в Чехії та Франції. Основними виробами, які експортуються закарпатськими меблярами, є стільці та столи з натурального дерева. Не регулярно й не масово французи й чехи купували крісла й дивани. Примітно, що купували меблі «ЮВУД» не тамтешні ритейлери, а колеги-меблярі, які ними розширювали асортимент своїх продажів через власні меблеві салони.
Меблі компанії «ЮВУД» мають важливі якості, які роблять їх цікавими для зарубіжних ринків. По-перше, вони натуральні, по-друге, виконані в дизайні європейського рівня. Приміром, модель стола «Делі» розроблена спільно з провідними дизайнерами Данії. Дерев’яний стіл на металевих опорах «Норд» підходить тим, хто віддає перевагу модному нині в світі стилю «лофт». І це не всі моделі, які можна позиціонувати, як новинки в асортименті компанії.
P.S. Може здатися, що світлина, якою ми супроводжуємо цю розповідь, не відповідає їй настроєм. Але насправді це не так. Бо все ж компанія «ЮВУД» – в цілому успішний, класний меблевиробник, як і її продукція. А складнощі… Вони трапляються у кожного, хто в Україні займається меблевим бізнесом. Вони минущі, якщо перед ними не пасувати. Галина Король не пасує і так промовисто це засвідчує цим оптимістичним фото.

Рубрика “Історії успіху” започатковано в рамках грантового проекту за підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні, назва проекту: “Підвищення рівня співпраці та довіри при спільній участі у міжнародних та національних державних закупівлях ” – TENDER TOGETHER.

Share This: