fbpx

КОНФЕРЕНЦІЯ: “Дизайн інтер’єру: тренди, тенденції, технології”

12 квітня відбулась конференція “Дизайн інтер’єру: тренди, тенденції, технології” на базі Національного Університету Біоресурсів і Природокористування України (НУБіП України), за ініціації Кафедри технологій та дизайну виробів з деревини та підтримки Української Асоціації Меблевиків.

На конференції виступили члени Української Асоціації Меблевиків, серед яких:
– Софія Зубік, ТОВ «КЛЕЙБЕРІТ-УКРАЇНА»
– Дмитро Дудалов, ТОВ «ВЕРДІ»
– Дмитро Тимошенко, ТОВ «LTL-Group»
– Мілла Кравчук та Дмитро Горбачов, ТОВ «КАССОНЕ»
– Пало Кривуца, ТМ «Concept 21»
– Рашид Абдурахімов, UAB SOLID SUPPLY
– Антоніна Яковлева, ТОВ «AGT Plus»

Першою ми слухали доповідь Софії Зубік на тему: «Клейові матеріали Клейберіт – як міцний інструмент для реалізації Ваших ідей» інженера-технолога компанії ТОВ “КЛЕЙБЕРІТ-УКРАЇНА”, кандидата тех. наук, про розвиток сучасних технологій виробництва матеріалів для виготовлення меблів з новими властивостями.
Студентам сподобалась технологія виготовлення матеріалів для обробки дерева, стійкого до впливу води, з якого можна виготовити навіть рукомийник.
На запитання студентів, про переваги та недоліки використання силікатних смол, відповіла про вищу зносостійкість та здешевлення процесу виробництва, гарне проникнення в пори деревини. З недоліків, виділили нестійкість до механічних пошкоджень, та неможливість для використання поруч з високими температурами.

Наступним виступив Артем Пономаренко з доповіддю на тему: «Проблеми та перспективи українських меблів на зовнішніх ринках», виконавчий директор компанії «WOODWERK».
Розповів про шлях від виготовлення складно-технічних більярдних столів до дизайнерських меблів, що користуються попитом на ринку Європи. Поділився успішною презентацією своєї компанії на виставці в 2013 році – що стала поштовхом до розвитку. Наголосив – “Україна має переваги для розвитку меблевої промисловості: доступна натуральна сировина, недорога робоча сила, молоді та перспективні дизайнери з гарними ідеями.”
На запитання студентів – “Як стати відомим дизайнером?”, відповів, що потрібно читати сучасні видання про тенденції та напрямки розвитку дизайну, брати участь в конкурсах, семінарах, тренінгах, проявляти активність та наполегливість в досягненні поставленої мети.
На запитання від студентів про перспективи роботи закордоном, відповів, що в Україні хороший спеціаліст може претендувати на високу заробітну плату, при цьому жити поряд з рідними та працювати в колективі з взаємоповагою, спільними цінностями та традиціями.

Своєрідною перервою між виступами стала гра для «Визначення персональних та командних цінностей в форматі VALUES_Happy Ukraine» між студентами, викладачами та представниками бізнесу. Проводила гру Вікторія Андрієвська – соціальний новатор, як журналіст має 300 авторських програм по дизайну, архітектурі та моді.

Під час спілкування з гостями Вікторія наголосила на тому, що всі люди витрачають 80% часу на неважливі речі. Для того, щоб використовувати більше часу потрібно відповісти на питання: Хто я? Що я роблю для того, щоб бути щасливим? В ході спілкування було запропоновано пройти персональне тестування та визначити колективні цінності для студентів, викладачів та представників роботодавців, за допомогою власних інструментів і методики визначення персональних і командних цінностей VALUES .

В результаті проведеного тестування та командної гри визначили, що для студентів Кафедри технологій та дизайну виробів з деревини колективними цінностями є :
– час
– сім’я
– взаєморозуміння.
Для викладачів НУБіП України: віра, любов совість, а для роботодавців Української Асоціації Меблевиків: місія, сім’я, сталий розвиток. В ході обговорення кожна команда мала можливість пояснити свій вибір.
Опрацювавши персональні анкети Вікторія визначила індивідуальні та спільні цінності учасників, дала поради як прямувати до взаєморозуміння разом, й досягати головної мети – Щастя. Наприкінці зустрічі, пані Вікторія вручила пам’ятні дипломи групам учасників тренінгу.

Після цікавого експерименту наступним виступив Дмитро Тимошенко, співвласник ТМ LTL-Group, розповів про бачення компанії щодо «Питання кадрового голоду в меблевій галузі України».
В жвавому діалозі із студентами обговорили причини відтоку кадрів, наслідки для тих, хто їде шукати кращої долі закордоном та наслідки для України.
До спілкування долучились також викладачі НУБіП України, наголосивши на одному з проблемних питань – випускники мають освіту технолога, але без досвіду їх не беруть на роботу за фахом. Представники УАМ, роботодавці пояснили, що практика необхідна для вдосконалення отриманих знань, для того, щоб уникнути грубих помилок в роботі, що призводять до матеріальних втрат та інших наслідків. Деякі компанії готові брати студентів на практику на другу робочу зміну, часткову зайнятість чи як учня при спеціалісті.

Павло Кривуца власник ТМ «Concept 21», ТОВ “Фьюче Офіс” розповів про реалізовані компанією проекти, що відповідало заявленій темі: «Успішні проекти колаборації з дизайнерами». В спілкуванні із студентами наголосив на тому, що починати потрібно з маленького, вчитись і втілювати свої мрії через наполеглеву працю. Якщо ви прагнете стати відомим дизайнером – потрібно стукати в кожні двері зі своїми проектами, шукати можливості для їх реалізації.
Запрошував до співпраці, готовий взяти студентів на стажування без досвіду, адже головне – це вміння знаходити спільну мову і бажання вчитись . Готовність для знаходження вирішення задачі, яку до цього ніколи не виконували – є перевагою конструктора, на думку Павла.

Дмитро Дудалов, HR-менеджер ТОВ «ВЕРДІ» виступив з темою: «Робота з дизайнерами та архітекторами допомагають створити неповторну атмосферу» про втілені проекти компанії.
Спілкуючись із студентами виявив зацікавлення в роботі за фахом у більшості присутніх шляхом голосування. Професія конструктора цікавить – 13 осіб, технолога – понад 20 осіб, збірник меблів – 7 осіб, менеджером з продажів меблів готові працювати всього 2 особи. Всі студенти готові певний час бути на посадах нижчих, але з перспективою професійного зростання.
Викладачі попросили посприяти відвідуванню виробництва м’яких меблів. Дмитро пообіцяв обговорити з керівництвом таку можливість для групи студентів.

Антоніна Яковлева, керівник департаменту з розвитку ТОВ «АГТ Плюс», розповіла про участь компанії в виставці KIFF 2018-го року, куди вони запросили відомого дизайнера Стефано Адріано Россі для спілкування. Також Антоніна розповіла про комунікацію та підтримання зв’язків з дизайнерами, проведення різних активностей для перспективної молоді. Запросила до запланованої зустрічі з дизайнерами на базі підприємства. Пообіцяла посприяти відвідуванню виробництва в Київській області та активному працевлаштуванні студентів на часткову зайнятість, щоб можна було поєднувати з навчанням. Мають в колективі працівників, які навчались в НУБіПі, задоволені співпрацею.

Рашид Абдурахімов, представник литовської компанії UAB SOLID SUPPLY, що займається розробкою дизайнерськіх проектів та співпрацює з меблевими компаніями, розповів про вимоги іноземних компанії до працівників. Наголосив на тому, що крім теоретичних знань, потрібно весь час наполеглево працювати з конструкторськими програмами, навіть просто переглядаючи уроки на ресурсах, що є у вільному онлайн-доступі, вдосконалюватись. Знання мов – буде перевагою. Акцентував увагу, що помилки – це не страшно, потрібно вчитись, пробувати, намагатись конструювати і тоді з часом все вдасться.

Мілла та Дмитро, представники ТОВ «КАССОНЕ», презентували успішні проекти компаніїї, розповіли про унікальні рішення та успішну роботу з нестандартними матеріалами на прикладі барної стійки у вигляді брили льоду. Обговорили виробничі потужності, наявність різних цехів по роботі з різноплановими матеріалами. 90% меблів, які виготовляють в компанії – це комплексні дизайнерські рішення.

Підсумовуючи проведену Конференцію для студентів НУБіПу, можна впевнено сказати, що зустріч була плідною, всі мали можливість поставити запитання та почути на них відповіді. Для студентів надавались дуже якісні поради, для роботодавців вносились пропозиції до роздумів.
Конференція завершилась, але наша співпраця продовжується, тому просимо вас долучитись до опитування щодо подальшої роботи з профільними навчальними закладами України, які готують спеціалістів для меблевої галузі.

Опитування можна пройти за посиланням: http://bit.ly/uniUAFM

Щиро вдячні усім учасникам конференції за активно та плідно проведений час!

Share This: