fbpx

Круглий стіл організований Німецьким товариством міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit в Україні

6 листопада Катерина Винник та Марина Гейко взяли участь в круглому столі організованому Німецьким товариством міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (#GIZ) в Україні.
У рамках програми “#EU4Skills: Кращі навички для сучасної України” GIZ здійснює підготовку проекту на підтримку реформи професійної освіти в Україні. Мета місії – за результатами обговорення із соціальними партнерами та іншими ключовими зацікавленими сторонами визначити заходи в рамках проекту, які будуть підтримуватися програмою EU4Skills.
Участь в круглому столі брали представники від Міністерства освіти, профспілок, бізнес асоціації та інші особи, які зацікавлені в реформуванні системи техпрофосвіти в Україні і потребують кваліфікованих кадрів.
Експерт від GIZ Джон розповів про проект, наголосив на важливості залучення всіх учасників до впровадження реформ в техпрофосвіті, що можуть бути профінансовані в рамках програми “EU4Skills.
Учасники одноголосно визнали, що система техпрофосвіти вимагає оновлення та модернізації відповідно до вимог роботодавців.
Нами було внесено пропозиції:
1. Створення кращого іміджу профільних навчальних закладів та популяризації професій, що потрібні роботодавцям меблевої сфери.
2. Важливість популяризації робітничих професій серед школярів.
3. Відміна оподаткування за практику здобувачів освіти, що ускладнює процес організації практики учнів.
Також були внесені пропозиції іншими учасниками, щодо створення коротких курсів підготовки вузькопрофільних спеціалістів, внесення змін до навчальних програм, що не включають в себе частину професій як таких в цілому.
В ході зустрічі отримали позитивні відгуки про проведену роботу від Владлена Сисуна, а після проговорення напрацювань також схвальні відгуки самого експерта, що наголосив на важливості залученності всіх ланок ланцюгу від навчальних закладів до роботодавців, що було зроблено нами шляхом створення платформи Підготовки кадрів УАМ.
В підсумку отримали пропозицію брати участь у подальших зустрічах, ділитись досвідом та впливати на рішення, що будуть покладені в реформи техпрофосвіти.

Share This: