fbpx

Новинний дайджест

  • ФОПи звільняються від сплати ЄСВ
  • Послаблення по оренді змінилося
  • Число вакансій різко зменшилося
  • Італійські верстотобудівники задіяли можливості доповненої реальності
  • Креативний карантин

Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

1. Влада прийняла другу версію антикризового закону.
ФОПи звільняються від сплати єдиного соціального внеску (1039 гривень) протягом двох місяців (березня та квітня). При цьому ці два місяці їм зарахують до страхового стажу. Якщо ви вже заплатили, то – не проблема. У вас є три варіанти дій:

  •  залишити все як є. Ці внески є добровільними;
  • подати заяву на повернення;
  • зарахувати сплачений ЄСВ за травень чи інший місяць.

Якщо ж ви платите поквартально, то у квітні заплатіть лише за січень та лютий, а у липні – за травень та червень.
Звільнюються від сплати ЄСВ лише ФОПи, за працівників потрібно сплачувати й надалі.
Термін сплати деяких податків перенесли. Зокрема податок на доходи фізичної особи, який сплачують щорічно, можна сплатити до 1 жовтня 2020 року (раніше треба було сплатити до 1 серпня). А декларацію про ці доходи треба подати до 1 липня (раніше потрібно було до 1 травня).
Відтермінували запровадження обов’язкових РРО, або як їх ще називають, касових апаратів. Тепер підприємці з річним доходом до мільйона гривень до кінця року можуть не використовувати їх.

2. У фінальній редакції «антикризового» проекту закону №3275 зробили суттєве застереження, після якої отримати відстрочку по оренді бізнесу може бути проблематичним. У редакції законопроекту від 29.03.2020 йшлося про «звільнення» наймача на період карантину від плати за користування майном. У прийнятій же 30.03.2020 і опублікованій версії редакції закону № 540-ІХ мова йде про те, що наймач «може» бути звільнений від такої плати.
Однак, кажуть юристи, якщо взяти до уваги, що в обох редакціях питання про звільнення від плати за оренду напряму пов’язується з положеннями частини 6 статті 762 Цивільного кодексу, то ситуація сприймається зовсім по-іншому. Зазначена норма говорить про те, що наймач звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане через обставини, за які він не відповідає. Тобто, в будь-якому випадку тягар доведення неможливості використання орендованого майна через карантин лежить на наймачеві.

3. Протягом другого тижня карантину в Україні, де офіційних безробітних налічується 1,6 млн., кількість нових вакансій зменшилася на 34%. Такі дані наводяться в економічному огляді тижня від Національного банку. За даними НБУ, фактично у всіх видах діяльності зріс показник навантаження, за винятком роздрібної торгівлі та фінансів. Крім того, прогнозна середня зарплата впала до 10 706 грн з 11 тисяч гривень. Рівень безробіття залишився без змін – на рівні 9,4%.
4. Італійська верстатобудівна компанія «SCM» продовжує максимально знижувати негативний ефект від ситуації, в якій сьогодні перебуває світ, розвиваючи нові сервіси, покликані істотно спростити й навіть убезпечити роботу своїх клієнтів і партнерів.
Серед продуктів, які пропонує «SCM», потрібно відзначити цифрову службу підтримки доповненої реальності «Smartech»: завдяки «розумним» пристроям і спеціалізованому програмному забезпеченню фахівці «SCM» можуть діагностувати й вирішувати проблеми на виробництві клієнта в режимі реального часу, без необхідності фактичного присутності технічного фахівця. Відеокамера, мікрофон і динамік із бездротовим підключенням дозволяють здійснювати двосторонній зв’язок та інтерактивний обмін даними, залишаючи руки оператора вільними для роботи.

5. Карантин – не привід зупинятися. На цьому акцентує увагу правління та дирекція УАМ. Будь-яка криза має тенденцію до змін та розвитку. Саме тому меблева галузь має бути креативною та віднайти свої точки зросту в умовах змін.
Для цього серед членів Асоціації було проведено опитування та сформовано спільний досвід, який розкриває проблематику галузі. На основі виявлених потреб УАМ започаткувала серію щоп’ятничних навчальних програм – вебінарів. Де в режимі онлайн експертами висвітлюється обрана тема. Усі учасники можуть отримати відповіді на хвилюючі питання в форматі “питання-відповідь”.
Важливо, що вебінари безкоштовні для всіх працівників меблевої галузі. Навіть ті, хто не зміг бути присутнім на онлайн-трансляції зможе переглянути її у записі на фейсбук сторінці УАМ.
Цієї п’ятниці будем обговорювати тему “інтернет-еволюція меблевого бізнесу”, де разом з експертами розглянемо перспективи та можливості виходу меблевиробництва в інтернет-простір, що є особливо  актуальним в існуючих умовах карантину.
За анонсами подій слідкуйте за посиланням https://www.facebook.com/pg/association.uafm/events/?ref=page_internal

За анонсами подій слідкуйте за посиланням.

 

Share This: