fbpx

Новинний дайджест

  • Втаємничення закінчиться через девʼять місяців
  • Уніфікація ставок ввізного мита
  • Розкриття банківської таємниці
  • Натуральний камінь і цифрові технології
  • Справжній урок мінімалізму

 Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

  1. Верховна Рада ухвалила законопроект із відтермінуванням набуття чинності через девʼять місяців щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та про структуру власності юридичної особи. Це дозволить компаніям і громадським організаціям уникнути штрафів від 17 000 до 51 000 грн., які вони могли б отримати через брак часу на збирання необхідної інформації.
  1. Кабінет міністрів ухвалив зміни до Митного тарифу України щодо уніфікації ставок ввізного мита. Законопроектом пропонується уніфікувати (переглянути) ставки ввізного мита з урахуванням зв’язаних ставок СОТ на 92 товари, що класифікуються залежно від їхнього хімічного складу, ступеня обробки, технічних характеристик тощо та які неможливо точно ідентифікувати на момент їхнього митного оформлення без додаткових лабораторних досліджень. У результаті уніфікації ставки ввізного мита на окремі товари незначною мірою збільшаться, на інші — зменшаться. Також пропонується підвищити рівень повних ставок ввізного мита до рівня нових уніфікованих пільгових ставок ввізного мита.
  1. Національний банк України прийняв постанову про зміну правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці. Зокрема, передбачено, що банк розкриває інформацію, що становить банківську таємницю, на письмовий запит власника або на його письмовий дозвіл. Інформація про рахунок умовного зберігання (ескроу) і за операціями з ним розкривається банками на письмовий запит бенефіціара. Інформація про залишок коштів на банківському рахунку, майнові права та операціях із грошима розкривається також за письмовим запитом обтяжувача, який має таке право за договором.
  1. Аналітики називають натуральний камінь, який охоче нині використовують і меблярі, матеріалом майбутнього.Головний тренд – зростаюча роль цифрових технологій у всіх процесах і сферах, повʼязаних із каменем. Зараз усе більша кількість компаній пробують нові підходи, щоб розширити ринки і скористатися новими технологічними можливостями. Це стосується всього –  передусім, способів обробки каменю, які все більше схожі на вимисел фантастів. Плазма, лазер, струми високої частоти, гідроабразивні та інші пристрої застосовуються для високоточних операцій, що дозволяють «кроїти» камінь і досягати будь-якої конфігурації. Наприклад, за останні роки цифрові технології істотно змінили спосіб виготовлення – і як наслідок, сам ринок – стільниць, оскільки практично на всіх етапах – від виготовлення до продажу й планування цифрові рішення спростили виробництво якісних виробів. Тепер на сучасному обладнанні замість людини більшість операцій виконує компʼютер.

 

  1. Успішний промисловий дизайнер Марк Ньюсон, який нині працює в Лондоні, розробив модульну систему стелажів Quobus. Приводом для їхньої появи стало відкриття нового простору Galerie Kreo в лондонському районі Мейфер. Конструкція стелажа, відлитого з металу й емалі, до якої у Ньюсона особливе ставлення, – це справжній урок мінімалізму, простоти й одночасно варіативності. Конструкція дозволяє створювати різні інтерпретації – від традиційного формату сітки до більш складних комбінацій, в яких досліджуються форми й різні малюнки. Нова система призначена для освоєння просторів різного масштабу – її розмір можна змінювати за бажанням.

Share This: