fbpx

Новинний Digest

  • Чергове пом’якшення монетарної політики
  • Електрика для малого бізнесу стане дешевшою
  • Готуйтесь працювати по-новому
  • Кому передати свій бізнес?
  • Непогані меблі з перероблених газет

Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

1. Національний банк України відновив цикл пом’якшення монетарної політики та з 19 липня знизив облікову ставку до 17% річних після того, як у червні зберіг її на рівні 17,5% річних. Як зазначив голова НБУ Яків Смолій під час брифінгу, регулятор продовжує цикл пом’якшення монетарної політики, оскільки бачить тенденцію уповільнення інфляції до 5%.
До цього регулятор чотири рази поспіль зберігав її на найвищому рівні серед країн Східної Європи, щоб забезпечити зниження інфляції. Цикл підвищення ставки в цілому тривав з травня 2017 року.

2. Ціна електричної енергії для малих непобутових споживачів, що обслуговуються постачальниками універсальних послуг, із серпня в залежності від класу напруги знизиться на 4-6% в порівнянні з липневою ціною. Про це повідомила член Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики й комунальних послуг Олена Антонова. «З 1 серпня для споживачів 1-го класу напруги буде на рівні 4 %, для другого класу – на рівні 6%», – сказала вона.

3. Мінсоцполітики оприлюднило законопроект, про який ми вже коротко інформували. Він покликаний легалізувати сучасні методи роботи: дистанційну працю, гнучкий графік робочого часу, що дозволяє працівникам самим планувати робочий час, а також скасовує максимальну перерву на обід (зараз дозволено не більше двох годин). Зараз працювати не в офісі й не від дзвінка до дзвінка можна тільки за погодженням із керівництвом приватної фірми, а в держструктурах таке взагалі не практикується. Згідно із законом, документ обговорюватиметься місяць. У Мінсоцполітики сподіваються, що новий склад парламенту впорається з його прийняттям восени. Прийняті зміни повинні будуть набути чинності наступного дня після опублікування закону, тобто, цілком можливо, до кінця нинішнього року.

4. За даними компанії «Bloomberg», одного з провідних світових постачальників фінансової інформації, з проблемою передачі бізнесу наступному поколінню найближчим часом зіткнуться приблизно 60 тисяч російських бізнесменів. Не важко здогадатися, що така проблема зріє й для українського бізнесу, тим більше, що вітчизняний досвід її вирішення практично відсутній.
З’ясувалося, що типовому власнику бізнесу (знову ж таки за аналогією – й українському) зараз від 42 до 55 років. Тільки 14% підприємців готові до того, щоб в майбутньому справами їхніх компанії займалися прямі спадкоємці (діти або найближчі родичі). Ще близько 23% замислюються про те, щоб син або дочка отримали досвід роботи в батьковому бізнесі, а потім вже самі вирішували, чи хочуть вони займатися цією справою. Але більше половини опитаних заявили, що не тільки не наполягають на тому, щоб їхнє чадо з часом взяло на себе бізнес, а й проти цього. Близько 4% навіть повідомили, що будуть активно відмовляти спадкоємця від такого варіанту.

5. Дизайнер ВуДжей Лі перетворив перероблений папір у матеріал, який може бути використаним для створення меблів. Газетна целюлоза змішується з клеєм і пресується в прес-формі. Паперова основа надає матеріалу текстурованої мармурової зовнішності й, за словами дизайнера, м’якої тканиноподібності на дотик.
Кожну пресовану заготівку можна різати, свердлити і склеювати таким же чином, як і дерево. Квадратний проріз кожного меблетворчого фрагмента дозволяє з’єднувати їх між собою.

Share This: