fbpx

Презентовано проект кластерного розвитку меблевої галузі України.

Ініціатива, яка на часі нагальних потреб як меблевої галузі, так і територіальних громад.

У Міністерстві розвитку громад і територій Українська Асоціація Меблевиків спільно з вітчизняним виробником плитних матеріалів – компанією «Kronospan Ukraine» презентували проект кластерного розвитку в Київській, Рівненській та Волинській областях.

Українські меблеві кластери не тільки сприятимуть розвитку галузі, а й, наповнюючись соціальним змістом, стануть значним стимулом для розвитку місцевих громад. Меблеві кластери, нарощуючи економічний потенціал областей і тим самим розвиваючи в цілому вітчизняну економіку, створять і значну кількість нових робочих місць для українців, які зможуть отримувати достойні заробітні плати вдома. Ці тези на зустрічі з міністром розвитку громад та територій Олексієм Чернишовим та головою Київської обласної державної адміністрації Василем Володіним переконливо аргументували генеральний директор ТОВ «Kronospan Ukraine» Наталія Покінська, директор із продажів Тарас Швигар та представники Української асоціації меблевиків – координаторка УАМівського проекту кластеризації Оксана Донска та член Правління Асоціації Андрій Колесник.

Розвиток вітчизняної меблевої галузі уповільнює відсутність промислових зон із доступними тарифами на утримання виробничих потужностей поблизу великих міст, відсутність крупних та ефективних меблевих логістичних операторів, культури спільного ведення бізнесу та бізнес-моделі розвитку меблевих кластерів. Саме такі проблеми й покликані вирішувати меблеві кластери, проект розвитку яких і був представлений на зустрічі в Міністерстві розвитку громад та територій.

У ході зустрічі обговорено й загальний стан справ у меблевій галузі та перспективи її розвитку, намічено завдання, вирішення яких сприятиме ефективному розвитку меблевих кластерів у країні. Зокрема потрібна розробка національної програми кластерного розвитку, розвиток інфраструктури індустріальних та технологічних парків, розробка та реалізація інвестиційних проектів для виробництва нових видів продукції, яка б мала й експортний потенціал, українським меблярам і виробникам плитних матеріалів потрібна якісна вітчизняна сировина за помірними цінами. Представники УАМ, яка переймається й кадровим забезпеченням галузі, акцентували увагу учасників зустрічі й на освітянському завданні – на необхідності підготовки кадрів для впровадження в меблевій галузі революційної концепції Industrie 4.0, яка вже  працює в Європі. Було озвучено й ряд інших нагальних потреб. Міністерство пообіцяло сприяння.

Сформовано й попередньо схвалено представниками областей загальний план дій, визначено стейкходерів, які будуть помічними в реалізації наміченого. 

 

Share This: