fbpx

УАМ в обличчях: як працювати в умовах воєнного стану. Розповідає Олександр Гоцка, директор ТОВ “ВМК-Україна”

В умовах воєнного стану

…І меблевики тримають фронт. Трудовий

Саме так, користуючись термінологією воєнного часу, можна сказати про меблярів, які, базуючись там, де є виробничі умови, продовжують видавати продукцію, яка вкрай потрібна країні в цій жахливій ситуації, в якій ми опинилися, і виготовляти меблі на експорт. Конкретно мова піде про ТОВ «Волинська меблева компанія – Україна» з Нововолинська, чий приклад може бути мобілізуючим для колег, які, можливо, дещо розгубилися в біді, що всіх нас спіткала.

– Ми не просто продовжуємо відвантажувати експортну продукцію, а й нарощуємо обсяги зарубіжних продажів, – запевнив директор компанії Олександр Гоцка. – А вдається це завдяки тому, що змогли сконтактуватися із нашими зарубіжними клієнтами й домовитися, аби вони з метою підтримання економіки України, якій ворогом теж завдано значного удару, змінили наші звичні – мирні  – торгові взаємини.  Зазвичай вони не закуповують наші меблі для створення складських запасів, а лише ті обсяги, яких потребують меблеві ритейлери. Тобто замовляють нам меблі й купують їх виключно під замовлення. А нині погодилися купувати нашу продукцію й для складування, тобто більшими обсягами. Це навіть більше, ніж партнерські взаємини, – наші клієнти демонструють зразки торгового волонтерства, аби посприяти Україні. Аби закуповувати більші обсяги українських меблів, деякі з них беруть кредити і навіть залучають власні заощадження. З часу російської навали ми в Європу вже відправили близько двадцяти фур із нашими меблями. Обсяги замовлень такі, що до кінця березня  працюватимемо на експорт в режимі «нон-стоп». Отримали заявки, меблі за якими вони готові в повному обсязі викупити в міру їхньої готовності.

– Вони готові закуповувати меблі з вашої складської  програми, моделі нинішньої асортиментної лінійки чи орієнтуються на нові, які будуть їм цікавими?

–  Звісно, нам вигідніше відвантажувати нововиготовлену продукцію, а не складські запаси, щоб у наших людей була робота, й ми могли їм платити зарплати. Тому й просили наших клієнтів, аби ми могли виконувати їхні перспективні заявки.

– В умовах, коли в країні значною мірою ускладнилися або й стали неможливими логістичні умови, чи не виникнуть у вас проблеми з матеріалами, комплектуючими й фурнітурою для виконання тих перспективних зарубіжних замовлень.

– Так, з логістикою туго. Ми послуговувалися деякими меблевиробними комплектуючими вітчизняного виробництва, доступ до яких нині втрачено. Тож переорієнтувалися на польські аналоги. А що стосується головних для корпусного меблярства плитних матеріалів, то ми заздалегідь, ще коли почала нагнітатися небезпека російської агресії, ними в достатній мірі запаслися. В мірі, достатній для березневих експортних потреб. А може, вистачить і на половину квітня.

– За матеріали, комплектуючі, які необхідно вам закуповувати за кордоном, треба розраховуватися валютою. Але ж, як відомо, в нинішніх умовах існують валютні обмеження…

– І все-таки ми знайшли законні можливості імпортувати потрібні нам матеріали й комплектуючі. Насправді все просто: наші зарубіжні клієнти – а фактично добрі партнери – закуповують для нас все необхідне нам для виробництва меблів, а ми з ними розраховуємося готовими меблями.

– Відомо, що «ВМК-Україна» почала на волонтерських засадах виготовлення ліжок для потреб біженців, які прибули й продовжують прибувати у ваш регіон.

– Це прості, але надійні моделі ліжок, які ми справді почали виготовляти для цих нагальних потреб і безплатно надавати їх тим, хто опікується розміщенням біженців. Так само для облаштування біженців ми використали й свій складський запас якісних матраців.  Ліжка якраз і пристосовані для укомплектування тими матрацами. Виготовляємо їх із тих матеріалів, які припасли для виробництва меблів, що мали призначатися для вітчизняного ринку, і випуск яких, звісно, заморожено. 

– Є можливість повною мірою виплачувати зарплати працівникам компанії?

– Є така можливість, тож повністю розрахувалися з ними за лютий. Виплатимо в повному обсязі березневий аванс і, впевнений, у квітні розрахуємося повністю й за березень. 

– І в мирний час меблярі західних регіонів через значний заробітчанський відтік трудових ресурсів, потерпали кадрового голоду. А зараз, коли люди масово перетинають кордони? Може, кваліфіковані переселенці зможуть замінити місцевих мігрантів?

– Ми, тобто наша компанія,  поки що їхньої допомоги не потребує, бо всіляко прагнемо утримати своїх кваліфікованих працівників, зберегти згуртований колектив.

– Що б ви порадили українським меблярам, колегам по Українській Асоціації Меблевиків?

– Не просто раджу – закликаю  їх не пасувати перед тими складнощами, що створила нам росія. Де є найменша можливість не припиняти виробництва, – працювати, аби кріпити трудовий фронт країни. У нинішній ситуації це не менш важливо, ніж захищати її із зброєю в руках.

Share This: