fbpx

Проект “Зміцнення бізнес-об’єднань малого та середнього бізнесу”


Трансформація УАМ через участь у проекті “Зміцнення бізнес-об’єднань малого та середнього бізнесу”


 

 

Українська Асоціація Меблевиків є однією із семи бізнес-асоаціацій, відібраних Програмою Розвитку Організації Об’єднаних Націй для участі у проекті “Зміцнення бізнес-об’єднань малого та середнього бізнесу”.

5 лютого 2016 року Українська Асоціація Меблевиків підписала Меморандум про співпрацю з Програмою розвитку ООН в Україні (ПР ООН).

Проект «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» впроваджується Програмою розвитку ООН у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).  Завдання проекту – створення умов, в яких малі та середні підприємства України відчують та зрозуміють власну суб’єктність, власний потенціал головного двигуна соціального і економічного розвитку країни. Організатори прагнули досягнути прискорення розвитку сектора малого і середнього підприємництва в Україні шляхом зміцнення потенціалу членських бізнес-об’єднань, також трансформацію бізнес-об‘єднань, а через них – і бізнес-середовища України в цілому.

Дворічна співпраця із ПР ООН збільшила організаційну спроможність та призвела до трансформації як виконавчої дирекції УАМ, так і стала каталізатором для розвитку компаній-членів Асоціації.

Президент, члени правління, команда виконавчої дирекції та активні члени УАМ мали можливість навчатись в Kyiv-Mohyla Business School на довгостороковій навчальній програмі “Зміцнення бізнес-об’єднань малих та середніх підприємств”, отримувати консультації та знання від кращих менторів, експертів за різними напрямках розвитку Асоціацї. Окремим фокусом навчання було розширення особистісного та професійного світогляду учасників програми, спроможності бачити ширші контексти, себе та свої організації в контексті ширших систем.

9 – 11 березня 2016 року в рамках співпраці з ПРООН в Україні для спілкування з Правлінням, Дирекцією і рядовими активними членами Асоціації УАМ прибув запрошений експерт – Директор центру по роботі зі Східною Європою і Азією Асоціації меблевої та деревообробної промисловості Німеччини, Олександр Освальд. Також, в рамках засідання Круглого столу УАМ 10-го березня виступили експерти з екологічної ISO і FSC сертифікації.

Важливою частиною навчання в рамках проекту була участь в вебінарах. В них члени Асоціації розглядали такі важливі питання сьогодення як: основи стратегії і комунікації, корисні інструменти інтернет-маркетингу, стратегію розвитку сторінок Асоціації в соціальних мережах. Спікером цього вебінару був Антон Воронюк, що є керівником академії WEbPromoExperts. Варто відзначити вебінар із зовнішнім HR-експертом проекту Світланою Гехт на тему “Мотивація персоналу”. Також вебінар Романа Красовського, в ході якого було розглянуто те, як громадській чи благодійній організації отримати ліцензійне програмне забезпечення. Учасники дізнались про TechSoup – Програму технологічної підтримки НПО України, яка забезпечує доступ до ліцензійного програмного забезпечення Microsoft, Autodesk, Slack та іншого. Розібрали процес реєстрації на платформі TechSoup та дізнались, як швидко та безпечно замовити та отримати ліцензійне програмне забезпечення.   

Була проведена безкоштовна онлайн-конференція на тему «Комплексний підхід при роботі з онлайн каналами» – 10 доповідей з практичними прикладами, кейсами та особистим досвідом (6 годин прямого ефіру з кращими фахівцями).

15 лютого 2017 року відбулася  XXXVIII зустріч Кайдзен Клубу УАМ “Фінансовий маркетинг”. Владлен Сисун, координатор проекту ПРООН, фахівець з питань маркетингу та управління фінансами в малому бізнесі, поділився досвідом у сфері фінансового маркетингу та управлінського обліку.  Під час події говорили про фінансову прозорість, публічний управлінський облік як передумову залучення міжнародних партнерів і фінансовий маркетинг та як виробнику перемогти в затяжній ціновій війні.

25 березня 2017 року відбулась Cтратегічна сесія УАМ з коучем Kyiv-Mohyla Business School Олексієм Романенко: “Ідентифікація місія, візії та цілі асоціації”, на якій розглядали й вибудовували клієнтський ряд, стратегію, візію та місію УАМ. Плідна співпраця, активна взаємодія та правильні вектори від наставника принесли свої результати.


Нова візія звучить як – УАМ є центром створення і розвитку меблевих кластерів в Україні та центром експертизи, освіти і об’єднання. Кожне меблеве виробництво прагне стати членом нашої Асоціації. УАМ є політичним голосом меблевиків.

 

Для виміру досягнення візії до 2025 року сформовано якісні та кількісні цілі.

Якісні цілі:

  • Створення поля довіри між власниками меблевих компаній;
  • Створення меблевого кластеру;
  • Долучення меблевих компаній до міжнародних екосистем;
  • Офіційно визнаний речник усієї меблевої галузі перед урядом, ЗМІ та міжнародними організаціями.

Кількісні цілі:

  • До 2025 року Українська Асоціація Меблевиків об’єднує 60% компаній меблевого ринку України, які генерують 5 млрд. $ Обороту в рік, з якого 50% становить продуктовий експорт з високою доданою вартістю.

26 травня 2017 року члени УАМ з  Олексієм Романенко у рамках проекту провели Проектну сесію, на якій розглядали план проекту, його побудову, труднощі, які виникають в процесі втілення проекту в життя та наголошували на акцентах, які обов’язково варто враховувати в межах проектної логіки. Варто відзначити, що чіткі формулювання та обговорення найменших деталей із коучем полегшують в рази бачення та підготовку проектної діяльності УАМ.

27 вересня 2017 року, в рамках виставки Design Living Tendency, відбулася конференція “Стратегія розвитку українських меблевиків на внутрішніх і зовнішніх ринках”, в якій взяли участь понад 60 власників та керівників меблевого бізнесу. На конференції учасники обговорили нові можливості, які відкриваються перед меблевими компаніями завдяки міжнародним програмам розвитку та як дизайн може стати основною конкурентною перевагою в меблевій індустрії. На конференції спікерами та експертами були представники ЄБРР: консультації для малого бізнесу в Україні, UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, Export Promotion Office/Офіс з Просування Експорту та відомі українські дизайнери – Vitaliy Ivakhov, Olga Bogdanova та дизайн бюро ODESD2.

Були проведені важливі консультації від експерта проекту ПР ООН “Зміцнення бізнес-об’єднань малого та середнього бізнесу”, директорки аудиторської компанії «CompassGroup», Лариси Шкурки: “ПДВ у неприбуткової організації: що потрібно знати, щоб не прогадати”. В ході данної консультації членами Асоціації було розглянуто: яке відношення ПДВ має до неприбуткової організації, коли неприбуткова організація може стати платником ПДВ, а також що є об’єктом оподаткування для НПО.

Члени Української Асоціації Меблевиків в рамках навчання проекту ПР ООН “Зміцнення бізнес-об’єднань малого та середнього бізнесу” також ознайомлювались з результатами досліджень, що підготовані Програмою розвитку ООН, що базувались на відкритих даних Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

Була створена спільнота в соціальній мережі facebook, що давала можливість членам Асоціації зробити публікацію з презентацією власної бізнес-організації, звернутися за пошуком партнерів, викласти пропозицію про створення коаліції, поділитися власним кейсом вирішення проблем, розповісти про нові послуги вашої організації, презентувати експерта з розвитку БО іншим організаціям, оперативно поділитися новинами про нові гранти ти конкурси.

За 2017 рік виконавчій дирекції УАМ вдалося організувати 19 подій, залучити 22 нових члени до складу Асоціації та побудувати стосунки із 5 партнерськими організаціями:

  • ЄБРР;
  • ПР ООН;
  • Офіс із просування експорту при МЕРТ України;
  • Smart People;
  • Офіс Ради бізнес-омбудсмена.

Поступово було проведено аналіз усіх учасників на предмет активного залучення в роботу Асоціації та користі, яку вони отримують від членства в ній, в процесі якого всім бажаючим було надано можливість вийти з Асоціації, проте за короткий термін УАМ виросла більше ніж на 50 нових членів, і зараз налічує 121 компанію, які налаштовані на спільне зростання та роботу для розвитку й процвітання меблевої галузі України. Таким чином за результатами внутрішнього опитування щодо користі для членів УАМ від перебування в Асоціації, а також за експертним оцінювання від ПР ООН, ми отримали високі оцінки щодо рівня задоволеності від отриманих послуг (92% дали оцінку 4-5), 85% опитуваних хочуть залишатись членом УАМ, а наочним доказом високого рівня довіри серед членів УАМ є 100% сплата членських внесків та активне відвідування подій Асоціації.

 

Загалом, завдяки такій співпраці Української Асоціації Меблевиків з ПРООН ми заклали фундамент для подальшого зростання та розвитку. Зміцнення потенціалу УАМ дозволило забезпечити ефективнішу діяльність і стійкість Асоціації, кращі послуги та сервіси для членів УАМ.

З усіма напрацьованими навчальними матеріали у рамках Проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» безкоштовно і постійно доступні для всіх на YouTube і в розділі «Академія бізнес-об’єднань» від ПРООН на сайті Національної платформи МСБ, більше фото та публікацій про роботу у проекті можна знайти у соціальній мережі Facebook за хештегом #undp_bmo .

 

 

 

Share This: