fbpx

Візит членів УАМ до Закарпаття 30-31 березня 2018 року

Друзі, якщо ви не мали можливості взяти участь у другому візиті УАМ до меблевих фабрик Закарпаття 30-31 березня, ми радо поділимось враженнями та результатами нашої подорожі з вами.
В кінці березня 32 представника від УАМ відвідали декілька компаній Закарпаття, що займаються виготовленням меблів: ТОВ “Ено-Меблі”, ТОВ “К’Лен” , PAVLYK та Marko furniture.

Метою нашого візиту було ознайомитися з досвідом розвитку меблевих компаній та відвідати провідні меблеві компанії Закарпаття, подивитись та проаналізувати підходи до виробництва малих та великих меблевих підприємств.

Першим пунктом представники Асоціації відвідали компанію “Eно Меблі Лтд” у м. Мукачеве.
Ено-меблі – підприємство, що спеціалізується на деревообробці та виробництві меблів, з головним офісом в місті Мукачеве, Закарпатської області. Ця компанія володіє також рядом деревозаготівельних філій в Закарпатській області, що забезпечують її власною сировиною (в основному це Бук лісовий), компанія сама займається деревообробкою. Одним з перших клієнтів „ЕНО” стала шведська фірма IKEA. “Ено-меблі” здійснює експорт також у 19 інших країн світу. Обсяги експорту продукції можуть сягати до 13 млн. євро на рік. Підприємство ввійшло до 100 найсумлінніших платників податків в Україні в 2004 році. Компанія заснована на території старого меблевого заводу, має достатньо території, приміщень для розміщення потужного виробничого підприємства. В кращі часи працювало понад 2500 осіб в 3 зміни. На момент відвідування в компанії нараховувалось близько 750 працівників, які працюють в 1 зміну. Представники компанії провели групи учасників візиту по цехам підприємства. Розповідали про діяльність, про успіхи і труднощі та відповідали на запитання гостей. Всі учасники відмітили масштабність виробництва, Вподобали випробувальну ділянку, де механічним шляхом відбувається перевірка стільців.
У ході спілкування із генеральним директором компанії, Кунинцем Євгеном Павловичем, учасники змогли проаналізувати усі переваги/недоліки роботи з IKEA та важливість впровадження ощадливого виробництва.
Наразі “Ено Меблі Лтд” відкриті до партнерських проектів з членами УАМ та готові продати б/у станки, які наразі вже не використовуються у зв’язку зі зменшенням обсягів замовлень.

Другою компанією стала ТОВ “К’Лен” – деревообробне підприємство засноване в 1997 році з завершеним циклом виробництва від заготівлі лісу до виготовлення готового продукту – меблі, сходи і т.д. Члени УАМ мали можливість відвідати всі виробничі цехи від розпилу кругляку, через всі процеси і до шоу-руму, розташованого на території підприємства.
Відгуки учасників візиту від УАМ надавали високі оцінки компанії: “…виробництво сучасне, велике, потужне, багато процесів автоматизовано”. “Вражає кількість сировини, площа, розміри цехів”. Всім сподобався підхід до використання залишків і перетворення їх у паливні брикети типу RUF. Як недолік учасники візиту відмітили нераціональність розташування цехів, що призводить до витрат на переміщення сировини та матеріалів.

Наступними приймали гостей дві компанії-члени Асоціації УАМ Pavlyk та Marko funiture.
Зустріч розпочалась з розповіді про навчання та початок впровадження
концепції lean в компаніях.

Компанія PAVLYK виготовляє серійні дерев’яні стільці та столи вже близько 10 років. Компанія налагодила повний цикл виробництва від розпилки, сушки до виготовлення, пакування і організації доставки замовлення.
Продукція виробляється з бука та шпонованих плит.

Про KAIZEN…
Компанія PAVLYK впроваджує ощадливе виробництво із лютого 2017 року, за цей час компанії вдалося:

  • підвищити ефективність виробництва на 30%;
  • зменшити брак на 40%;
  • економія електроенергії зросла на 20%;
  • вчасність виконання замовлень зросла на 70%;
  • плинність кадрів зменшилась на 60%;
  • із 6-ти денного робочого графіку компанія перейшла на 5-ти денний, збільшивши при цьому продуктивність праці;
  • компанії вдається виконувати замовлення в 3-денний термін.

Йосиф Йосифович Павлик у власному шоу-румі створив міні аудиторію, де зміг показати учасникам візиту трансформацію його виробництва до впровадження технологій ощадливого виробництва та після. Розповів як відбувався процес перетворення виробництва і до чого вони прямують.
Потім учасників познайомили з Іваном Капустою, керівником виробництва компанії Марко і, поділивши учасників на 2 групи запросили на виробництва обох компаній.
Йдучи по виробництву компанії Pavlyk від “супермаркету деталей” до пакувального столу, всі учасники візиту відмітили чистоту в приміщеннях, мінімум запасів та заготовок, просторе хоч і невелике виробництво. Представник компанії “К’Лен”, що приєднався до нас після прийому у себе в компанії, ставив багато уточнюючих запитань, як і інші гості. Коли група потрапила на склад всі виразили здивування відсутністю резервного запасу. Відбулась жива дискусія щодо перетворення підприємства.
Потім групи помінялись і відправились на територію компанії Marko furniture. Іван розповів про результати навчання, виявленні недоліки та складнощі їх виправлення. Але і про результативність також відзначив. Жваво обговорювали необхідність зупинки виробничого процесу при перетвореннях і “скриньку пропозицій” від працівників, що дало певні результати. Про перспективи розвитку компанії. Плани ремонту та переоснащення цеху.
Після відвідування всіх підприємств учасники мали можливість поспілкуватись. Говорили про те що візит дуже змістовний, інформативний, показує роботу великих на невеликих підприємств. Мали можливість зробити висновки про переваги та недоліки компаній, взяти для себе частинку того, що вони зможуть впровадити на своїх підприємствах. Для декого з учасників візиту принципи ощадливого виробництва з теоретичних перейшли в практичні. Владислав Каск, власник компанії ROKA розповів, що після першого відвідування компаній Pavlyk та Marko funiture так надихнувся побаченим, що почав впровадження lean у себе на виробництві і що в результаті вони півтора місяці працювали на залишках та заготовках матеріалів, почали переобладнання цеху.

А тепер хочемо поділитись з вами враженнями від візиту деяких членів УАМ, що взяли у ньому участь:

Павло Кривуца, власник компанії Concept21: “Сподобалося що візити було заплановано таким чином, що ми рухалися від найбільшого та неефективного підприємства до найменшого та найефективнішого. Завдяки цьому добре було видно контраст.”

Сергій Бабін, представник компанії LTL-Group: “Й насправді усе було чудово!
Незабутні зустрічі із ПРОФЕСІОНАЛАМИ, з великої літери, ФАХІВЦІВ своєї справи, для яких це – справа життя, що віддаються на усі сто відсотків. А найголовніше, й від чого Я ідентифікую професіоналів, це щира ВІДКРИТІСТЬ по всім питанням, що виникають. І це не залежить від обсягів виробництва та віку – широта погляду на життя, ось ЩО ПРИВАБЛЮЄ!!! Зичу здоров’я та натхнення організаторам візиту до Закарпаття!”

Надія Родіонова, власниця компанії Лівінг Вуд Україна: “Трансформация на производстве Павлик впечатляет. Особенно хочу отметить вовлеченность сотрудников в процесс. Изменения возможны в любой компании, даже если кажется, что на это нет ни денег, ни времени. Пример Павлика очень релевантен для мелких и средних производств. Я бы поехала к нему на неделю перенимать опыт!”
Більше фото з нашого візиту ви можете переглянути за посиланнями:

Всі учасники вдячні за відкритість керівників компаній, надану можливість відвідати їх виробництва, спілкуватись, перейняти досвід та зробити висновки щодо переваг впровадження ощадливого виробництва на підприємстві!

Share This: