fbpx

Новинний дайджест

☝️ Урядове послаблення карантину «наздоганяє» стихійний процес виходу з нього
☝️ Економічна модель поведінки людей зміниться
☝️ Можуть істотно змінитися умови оподаткування
☝️ «ІКЕА» вже у нас на порозі
☝️ Італійське меблярство в простої

Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

1. Минулого тижня біля Кабміну підприємці влаштували акцію «Карантин вбиває». Вони вимагали дозволити роботу малому й середньому бізнесу. На їхню думку, реальну загрозу для України являє не так коронавірус, як наслідки карантинних обмежень для економіки. Уряд і сам це добре розуміє, тому вдається до часткових послаблень, перший етап яких розпочинається вже сьогодні. Однак ці послаблення фактично «наздоганяють» стихійний процес самостійного виходу з карантину частини малого бізнесу та самозайнятих підприємців.

2. «Споживачі вже перестають купувати товари тривалого користування й почали більше заощаджувати», – констатує представник МВФ Владислав Рашкован.
Дані з Китаю показали, що в перші тижні лютого продажі автомобілів знизилися на 92%, міжнародний туризм впав на 70%. Схожі показники фіксують і в Європі.
Люди точно будуть більше дбати про здоров’я, профілактику, діагностику. Змінюються погляди на дистанційну роботу, а це сильно вплине на ринок офісів і попит на них.
Якщо криза триватиме один квартал, і ми зможемо повернутись до нормального життя, то цей короткостроковий збитковий період буде компенсаційно профінансований урядами країн за рахунок збільшення боргу, який розписаний на багато років. І все-одно треба розуміти, що чийсь бізнес, на жаль, зупиниться . На першому плані постануть лікарі й науковці, що шукають противірусну вакцину – про них дбатимуть насамперед.
Можна скільки завгодно заливати грошима економіку, але сьогодні все залежить від епідеміологів, від лікарів, які повинні врятувати більше людей і знайти необхідні механізми вакцинації, які зможуть подолати вірус. Якщо це станеться, то економіка почне відновлюватися.

3. Можна передбачити, що кінець карантину стане початком нової реальності й для людей, і для бізнесу. Зокрема, можуть істотно змінитися умови оподаткування, прогнозує експерт податково-юридичної практики Ігор Чуфаров.
Однак надання податкових пільг неминуче призведе до зниження надходжень до державних бюджетів, збільшення дефіциту й державного боргу. Уряди вже замислюються над тим, яким чином вони будуть покривати ці втрати. Отже після карантину варто очікувати посилення податкової дисципліни та вжиття додаткових заходів для боротьби з ухиленнями від сплати податків. Буде посилена прогресивна складова системи оподаткування, будуть запроваджені мінімальний податок на прибуток та спеціальні податки на кшталт цифрового податку або податку на багатство.

4. Договір оренди меблевого ритейлера «IKEA Україна» з ТРЦ «Blockbuster Mall» у Києві вже підписаний, але в зв’язку з епідемією коронавірусу дата відкриття магазину «IKEA» поки не визначена. Про це повідомив координатор бізнес-клієнтів компанії «IKEA Україна» Ігор Іус. Але, за його словами, вже найближчим часом «IKEA Україна» планує запускати інтернет-продажі, бо, мовляв, «IКЕА» зрозуміла, що український покупець дуже гнучкий і більш пристосований до інтернет-покупок, ніж безпосередньо в традиційному магазині».

5. Всі італійські меблеві фабрики досі закриті повністю. Але в цілому на результати року такий простій може кардинально не вплинути. У всіх європейських меблевих фабрик є поняття «канікули», і вони завжди в серпні. Меблевиробники, які зараз закриті на карантин, фактично перенесли свої літні канікули на весну, сподіваючись влітку, в пору традиційних канікул надолужити згаяне.

Share This: