fbpx

Новинний дайджест

  • Експортно-кредитне агентство на старті
  • Карантин призвичаїв до віддаленої роботи
  • Податок для стартапів
  • Корисний досвід сусідів
  • Технологія доповнення віртуальної реальності

Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

1. В Україні, де бізнес ще повноцінно не запрацював після тривалого карантину, уряд збирається до кінця року повноцінно запустити Експортно-кредитне агентство. Воно формально створене, але через фінансові аспекти та юридичні процедури ще не запрацювало де-факто.

Таке агентство стане серйозним і перспективним фінансовим інструментом підтримки наших експортерів за кордоном.

2. Понад половина опитаних Європейською бізнес-асоціацією українських підприємців вважає, що відновлення докарантинного рівня розвитку бізнесу потребуватиме від шести місяців до одного року.

Більшість з опитаних компаній готові відновити офлайн-роботу або ж повернутися до офісу вже найближчим часом — 35% у травні та 34% у червні. До того ж, 16% опитаних повідомили, що вже відновили роботу або ж зовсім не припиняли її на період карантину у зв’язку з особливостями діяльності компанії. Ще 15% не планують поки повернення до офісу або ще не визначилися з остаточною датою.

Що стосується організації роботи в офісі, то 42% опитаних планують запровадити гнучкий або позмінний графік роботи, ще 13% рекомендуватимуть своїм працівникам продовжувати роботу з дому. До поетапного виходу на роботу, починаючи з 25% працівників в офісі з можливим збільшенням до 50% готуються 20% компаній. Ще 17% підприємств готові до виходу 50% співробітників з перших тижнів із можливим розширенням до 75%.

Базуючись на досвіді останніх декількох місяців, 62% директорів повідомили, що розглядають варіант повної чи часткової зміни режиму роботи на віддалений на постійній основі. Більшість із них готові дозволити до 50% персоналу працювати віддалено.

3. Підписаний Президентом Закон про внесення змін до Податкового кодексу запроваджує податок з прибутку для зареєстрованих в інших державах українських стартапів.

Податок поширюватиметься тільки на проекти, чий обіг перевищує два мільйони євро. Оскільки  податковим агентом буде виступати не сама компанія, а її власник – фізична особа, то податок із доходу становитиме 5-18%, а також потрібно буде платити військовий збір (1,5%).    

Декларувати податки й подавати звітність доведеться навіть тим українським стартапам, які зареєстровані в країнах, що не висувають таких вимог.

4. Сім російських регіонів починають реалізацію проекту із переробки старих меблів із деревних плит. В проект із рециклінгу деревних відходів  включилися ті регіони, де є деревообробні підприємства, зацікавлені в переробці вторинної деревини. Мова йде не тільки про старі меблі, а й про деревні відходи, що залишаються від будівельників і шляховиків.

Значний обсяг коштів  знадобився для оснащення деревообробних підприємств додатковим обладнанням, що дозволяє отримувати із вторинної деревини тріску, сировину-напівфабрикат, який у подальшому може використовуватися заводами для випуску готової продукції.

Проблемною поки що є збір та доставка старих меблів. Підключилися компанії, що займаються сміттєвивезенням.

5. Французький дослідник і дизайнер Сиріл Даньє представив прототип програмного забезпечення, за допомогою якого можна оцифрувати реальний об’єкт, вирізавши його з оточення на фото, і вставити в Photoshop або будь-який редактор зображень. Ясна річ, це – інструмент, який дуже помічним був би не лише дизайнерам, а й конструкторам меблів у їхній роботі. AR Cut & Paste – технологія доповнення віртуальної реальності об’єктами з реального життя. На поточній стадії затримка імпорту зображення становить близько 2,5 секунд для копіювання та вирізання й близько чотирьох секунд триватиме вставка. Розробник впевнений, що надалі процес легко прискорити й запрошує IT-шників взяти участь в доопрацюванні продукту.

Для розробки Даньє використовував технології з відкритих джерел: основою послужила технологія виявлення меж об’єктів BASNet, у визначенні місця вставки на екрані комп’ютера допоміг алгоритм OpenCV SIFT.

Share This: