fbpx

Від сьогодні в Україні черговий етап послаблення карантину

Напередодні Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Уряду заявив, що в Україні вже почалося зниження динаміки захворюваності.
Відповідно до рішення Уряду з 22 травня в тих регіонах, де епідеміологічні показники відповідають встановленим МОЗ критеріям щодо нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу (не більше 12 на 100 тисяч населення), кількості тестувань (не менше 12 на 100 тисяч населення) та наповненості ліжкомісць (не більше 50%) в лікарнях, відновлюється робота громадського транспорту. З 25 травня має бути відновлена робота метрополітену, а також дитячих садків.
В той же час за повідомленнями в ЗМІ з 31 травня по 9 червня має відбутися третій етап послаблення карантину. Під час третього етапу відкриють спортивні та дитячі майданчики, деякі освітні установи, театри і кінотеатри, хостели, санаторії та бази відпочинку, кафе і ресторани з відвідувачами. Також має запрацювати міжміське транспортне сполучення в межах області. Все за умови сприятливої епідеміологічної ситуації.


За останньою інформацією Київської обласної державної адміністрації, 20 травня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».
Цим документом передбачене послаблення або припинення протиепідемічних заходів на території регіонів на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС). Рішення приймають з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні одночасно трьох ознак:

  • ІНЦИДЕНТНІСТЬ (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення). Має становити менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення.
  • ЗАВАНТАЖЕНІСТЬ ЛІЖОК У ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19. Потрібен показник менше ніж 50 %.
  • СЕРЕДНЯ КІЛЬКІСТЬ ТЕСТУВАНЬ. Потрібно понад 12 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів.

На сьогодні, через те, що один із необхідних чинників (а саме – інцидентність) перевищує встановлений показник і складає 13,9 особи, регіональна комісія з ТЕБ та НС не має права прийняти рішення щодо послаблення протиепідемічних заходів. В той же час в КОДА моніторять протиепідемічну ситуацію щоденно і в разі покращення ситуації, Облдержадміністрація видасть рішення про послаблення карантину в межах області.


Тим часом на сайті Київської міської державної адміністрації з’явилася інформація, з посиланням на Міністерство охорони здоров’я України, що Київ та ще 11 регіонів (в тому числі Івано-Франківська, Чернівецька, Рівненська, Тернопільська, Київська та інші області) не відповідають критеріям для впровадження послаблення карантину. Так Київ, має 15 хворих на 100 тисяч осіб з нормою – 12 осіб. Рішення про послаблення в цих областях буде прийматися окремо.

Share This:

Подождите ...

Подписаться

Получайте самые новые новости с портала к себе на почту: