fbpx

Новинний Digest

– Садові меблі: тренди 2019 року
– Міністерство не дозволило «Укрзалізниці» самовільно підвищувати тарифи
– У Мінфіні розробляється законопроект про податок на виведений капітал
– В Україні гострий дефіцит менеджерів із продажу
– У квітні розраховуватися з державою доведеться раніше

Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

1. До наймоднішого тренду віднесені садові меблі з точними й строгими формами. Кубовидні столи, класичні прямокутні крісла та дивани в моді, як ніколи. Зворотною стороною такої тенденції є мода на плавні й закруглені форми.
Ще один цікавий тренд цього року полягає в тому, що садові меблі дизайном схожі на меблі для вітальні. Прикладом можуть бути меблі італійської фабрики «Minotti». Вона створила колекцію, в якій дивани, крісла, столики, столи, стільці. Особливість моделей в тому, що їх можна використовувати як в приміщенні, так і просто неба. Для цього була обрана мʼяка тканина, стійка до впливу сонячних променів і вологи. В якості основи – дерево іроко, що вирізняється міцністю. Для полегшення догляду за виробами, вся оббивка знімається.
Ми зупинилися на двох найбільш цікавих трендах, а загалом їх значно більше. Деякі між собою дуже суперечливі, але для власників дач в тому лише плюс: є з чого вибирати на свій смак.

2. Міністерство економічного розвитку й торгівлі не підтримало проект постанови «Укрзалізниці», який передбачав автоматичне підвищення тарифів на вантажні перевезення і на повʼязані з ними послуги, про що ми вже інформували. У відомстві зазначили, що спосіб державного регулювання тарифів шляхом їх «автоматичної індексації» законом не передбачений. Крім того, тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом встановлює Міністерство інфраструктури за погодженням із Міністерством економічного розвитку й торгівлі та Міністерством фінансів.
Також повідомляється, що деякі пункти проекту постанови «Укрзалізниці» не узгоджуються між собою. Наприклад, в ньому встановлюються конкретні терміни індексації – з 1 лютого, 1 травня 1 серпня і 1 листопада 2019 року. Згідно з правилами, термін індексації тарифів повинен визначатися спеціальними органами згідно із Законом України «Про ціни і ціноутворення».

3. Головна ідея податку на виведений капітал не змінюється: прибуток, отриманий підприємством, не обкладається податком до тих пір, поки вона не виплачується власникам у вигляді дивідендів та прирівняних до них платежів.
Замість нині діючої ставки податку на прибуток в 18% пропонується ввести ставку в 15% з операцій із виведення капіталу безпосередньо власникам (дивіденди та інші прямі виплати в грошовій і натуральній формі, навіть якщо вони не оформлені як дивіденди). А також 20% – з операцій, які прирівнюються до виведення капіталу й для донарахувань. Тим самим пропонується заохочувати підприємства не маскувати виведення капіталу під різні відсотки й роялті офшорним нерезидентам – тоді доведеться платити 20%. Якщо ж офіційно платити дивіденди, то ставка буде на 5% нижчою.
Виходить, що податок на виведений капітал головним чином стосується виплати дивідендів. Наприклад, пропонується обмежити виплати роялті за правилами обмеження 6% від чистого доходу, отриманого за минулий рік. Розмір перерахувань на благодійність також обмежується 0,5% від доходу минулого року.
Законопроект, що розробляється, не скасовує правила фінансового обліку (витрат і доходів). Вони перш за все потрібні самим підприємствам. Але не буде у підприємств необхідності занижувати фінансовий результат, а значить фінансова звітність бізнесу може стати більш прозорою й привабливою для інвесторів і банків. Плюс підвищиться капіталізація компаній.

4. Українські компанії не в змозі утримувати кадри, тому інколи молодим фахівцям платять, як банкірам. Незважаючи на зростаючі з року в рік зарплати, запроваджені компаніями програми нематеріальної мотивації співробітників, ті готові змінити роботу за першої ж можливості – достатньо лише поманити трохи більшим окладом. За даними компанії «Rabota.ua», торік плинність кадрів в Україні досягла 20%.
«Лідируючі» позиції в цьому питанні нашій країні не в останню чергу забезпечила така категорія, як менеджери з продажу. На сайті «Rabota.ua» на початок лютого 2019 року налічувалося 11 тис. таких вакансій. Через це, приміром, мережі магазинів електроніки та побутової техніки «MOYO» продавцям на руки зараз платять 14 тис. грн. У регіонах – трохи менше. Але є такі продавці, які заробляють по 40-50 тис. на місяць, відзначили в компанії.
На жаль, українські роботодавці не дуже привабливі ні зарплатами, ні мотиваціями, ні корпоративною культурою. Тому виникає ситуація, коли співробітники приходять в компанію, і не знаходячи того, чого очікували, просто змінюють роботу. Іноді це відбувається кілька разів за рік. Так і виникають ситуації, коли роботодавець змушений відкривати вакансії знову й знову.

5. Державна фіскальна служба попередила всіх платників податків в Україні про те, що в квітні заплатити податки доведеться раніше звичайного. Справа в тому, що через велику кількість вихідних у звʼязку зі святкуванням Пасхи, а також наступним за цим вихідним днем ​​1 травня, останній робочий день у квітні випадає на 26 число.
«Нормами Податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів сплати податків і зборів (п.57.1 ​​ст.57 Кодексу), тому сплату нарахованих поточних податкових зобовʼязань необхідно здійснити не пізніше 26 квітня», – резюмують у фіскальній службі.

Слідкуйте за нашим дайджестом щопонеділка та будьте в курсі найактуальніших новин!

Share This:

Подождите ...

Подписаться

Получайте самые новые новости с портала к себе на почту: