fbpx

Новинний дайджест

  • Важливо й для меблярів-експортерів
  • Виявляють нелегальних працівників
  • Майстерня з переробки пластику
  • Камінь і сталь, оброблені по-японськи
  • Створено в період пандемічної невизначеності

Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

1. Україна та Азербайджан досягли домовленості про отримання українськими перевізниками додаткових дозволів на поточний рік і збільшення квоти на 2022 рік.

Зокрема у 2021 році українська сторона отримає додатково 850 універсальних дозволів та 150 для перевезень в треті країни або з них, а на 2022 рік на 45% збільшена квота універсальних дозволів – до 3200, та на 27% дозволів для перевезень в/з третіх країн – до 1400.

Зазначимо, що українські перевізники отримають збільшену квоту дозволів Азербайджану вперше за останні 10 років.

2. Держпраці продовжує перевірки бізнесу з виявлення неоформлених працівників. За два з половиною місяці проведено понад 2 700 перевірок, на яких зафіксовано близько 10 000 нелегальних працівників.

Держпраці працює у кооперації з податковою службою та Пенсійним фондом. Відомство порівнює та аналізує дані в їхніх інформаційних базах. У звітах податкової, наприклад, числиться компанія із значними обсягами виробництва та мільйонними оборотами, а от згідно з даними Пенсійного фонду, в ній працює лише троє співробітників. Такі невідповідності й викликають підозри.

Якщо на підприємстві більшість співробітників оформлені через цивільні договори, то це також червоний сигнал для посадовців. Найчастіше перевірки ініціюють за зверненнями громадян.

3. У Чернігові силами команди громадської організації «Еко Місто» запрацювала перша майстерня з переробки пластику «Plastic Fantastic»: відходи перетворюють на корисні й цікаві речі. Відкрили майстерню на території одного з кампусів Національного університету «Чернігівська політехніка» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Спочатку в шредері пластик подрібнюють на крихту або гранули. Отриманий матеріал згодом запікають у листи під термопресом. Екструдер можна використовувати для серійного виробництва пластикових деталей різного призначення. Можуть  у майстерні потрібні їм пластикові елементи, особливо ексклюзивні,  замовляти й меблярі.

4. Корейський дизайнер Вон Мін Парк представив свою нову меблеву колекцію ручної роботи «Камінь і сталь». У ній столи та стілець. Підстілля виготовлені з вулканічної породи, обробленої з використанням різних технологій. У виробах  поєднуються необроблені, гладкі й точені текстури, а також сталеві стільниці ручного огранювання.

У підстіллях він зберіг виразні форми каменю й застосував традиційні японські методи різьблення, створюючи текстури, що контрастують із іржавими, окисленими поверхнями.

5. Студія «Вohinc» презентувала свою нову колекцію «Післяобідній чай» на Лондонському фестивалі дизайну. Девʼять нових предметів, розроблених дизайнеркою Ларою Бохінч, включають обідні стільці, крісла, диван та столики в чудових відтінках сорбету.

«Я створювала цю колекцію на початку пандемії, в умовах самотності й невпевненості, сумуючи за звичною можливістю  спілкування з друзями,  – прокоментувала творчий задум Лара. – Тому прагла створити речі із скульптурною естетикою, щоб заповнити цю порожнечу. Деякі з предметів подібні до живих істот, їх навіть можна обійняти. Більшість мають сферичні, округлі форми або пишні поверхні».

Share This: