fbpx

Новинний дайджест

 

  • Не завадила б і меблярська Бізнес-палата
  • Пільгове кредитування збережеться  й наступного року
  • Як повернути переплачені податки 
  • 4D-друк і програмована матерія
  • Універсальні батареї для ручного електроінструменту

          

Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним та цікавим для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

 

      

  1. Нині в Україні для захисту вітчизняних інвесторів та вітчизняного бізнесу існують лише громадські організації, передусім це галузеві асоціації (спілки) підприємців, які відстоюють інтереси своїх членів. Не держава захищає інтереси бізнесу, а бізнесмени фактично захищають свої права самостійно, вважає політичний експерт Володимир Цибулько. На його думку, треба створити Бізнес-палату України, яка й буде цілеспрямовано захищати інтереси вітчизняного бізнесу та українських інвесторів на рівні держави. Така практика є. Наприклад, функціонує Морська палата України, самоврядний орган для бізнесу, який працює з морськими перевезеннями. 

 

  1. Підбиваючи підсумки стану економічної галузі за тиждень, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що програма «Доступні кредити 5-7-9%», як і очікувалося, працює успішно й має величезний потенціал. Наразі вже отримали кредити понад 25 тисяч підприємців. Видано коштів на суму близько 70 мільярдів гривень. Враховуючи тенденції розвитку та перспективності проєкту, він буде продовжений і наступного року.

        До речі, лише за минулий тиждень за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали 584 позики на загальну суму 1,43 мільярда гривень.

 

  1. Обов’язковою передумовою повернення платнику податків надміру/помилково сплачених коштів є одночасна наявність таких обставин: 1) відсутність у такого платника податкового боргу; 2) подання платником податків заяви про повернення коштів протягом 1095 днів від дня виникнення переплати; 3) відповідність поданої заяви вимогам пункту 43.4 ПК України. За наслідками подання відповідної заяви орган ДФС у визначені законом строки повинен або підготувати висновок про повернення такої суми, або надати письмову відмову у поверненні коштів з бюджету.

      На цьому наголосив Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду.

 

  1. Логічним продовженням загальновідомого 3D-друку стала новітня проривна технологія, створена вченими США, Англії та Японії. Це 4D-друк, здатний створювати програмовану матерію (Programmable matter). Саме матерію, а не матеріали. Ця технологія передбачає ще один вимір – час. Створена матерія здатна змінювати в часі свою форму та властивості (щільність, модуль пружності, провідність, колір тощо), згідно із заздалегідь запрограмованим алгоритмом.

       Без сумніву, коли програмована матерія набуде поширення й промислового застосування, скористаються нею й меблярі – дуже вже великі, інтригуючі й небачені перспективи видозмін вона передбачає.

 

  1. Компанії «Bosch» і «Fein» заявили про співпрацю в справі створення 18-вольтових батарей, аби від них живилися  багатофункціональні ручні електроінструменти Multimaster від «Fein», значна частина яких – деревообробні. Універсальність – головна їхня цінність, адже користувачі таким інструментом віддають перевагу відритим системам, тобто щоб одна батарея годилася для кількох професійних електроінструментів та й, в ідеалі, від різних виробників. Це зекономить гроші та спростить роботу. 

 

Share This: