fbpx

“УАМ в обличчях”: інтерв’ю з Антоном Кузьміним, співвласником компанії «ДП МП Україна»

Столи з відмінним експортним потенціалом

Не знаючий і не здогадається, що в абривіатурних складових назви компанії «ДП МП Україна» із Львівщини криється частина її історії. Один із її співвласників, Антон Кузьмін, не робить із того таємниці, тож розповів, що кілька років після створення компанія набула статусу дочірнього підприємства данської компанії, в назві якої була абревіатура МР. А коли, скажемо так, здобула незалежність, то тільки одна частина назви була замінена словом «Україна», тож тепер ДП (дочірнє підприємство) та МП – лише формальність, нагадування про минуле. Втім, нагадує про нього і той досвід, який отримали у спадок від данців і який вельми прислужився у подальшому меблярстві. Передусім це вміння високопрофесійно працювати в опоряджувальних операціях з оливами та воском. До слова сказати, одна із конкурентних переваг меблевої продукції компанії якраз у тому, що вона принципово не послуговується сучасними фарбами й лаками, віддаючи перевагу прадавнім опоряджувальним традиціям.

Оскільки данська компанія «MP Lager A\S» була одним із найбільших європейських виробників меблевих фасадів із натурального дерева, то і її українське представництво зайнялося тим самим, а до меблевиробництва приступило років через шість, коли позбулося данської залежності. Зараз виробляє столи з натурального дерева  – в широкому асортименті й різного призначення. Переважно з дуба, меншою мірою з буку та ясеня. І хоча виробництво меблів нині не єдиний деревообробний напрямок компанії (ще вона продукує деревʼяні підлогові покриття, меблеві панелі та  профілі, плінтуси), саме меблевиробництво виокремлене торговою маркою «SKANDINAVE»

Того потребувала й експортна орієнтація компанії. Про те, що у її продукції відмінний експортний потенціал, свідчить той факт, що столи із Львівщини продаються у більш як десяти європейських країн та США і становлять 99 відсотків всіх продажів. 

У більшості моделей столів гармонійно, взаємодоповнююче поєднується із металом, завдяки чому створюються вироби, котрим непідвладні віяння моди, котрі спадщиною передаватимуться з покоління в покоління. Власне, це завжди було притаманне меблям ручної роботи (а вони у меблярів «України» саме такі), це є і в основі отого експортного потенціалу, в основі інтересу до столів «SKANDINAVE» зарубіжних покупців, які не кидають грошей на вітер, купуючи тільки те, що їх дійсно варте. Щоб зрозуміти цінність цих меблів, «їх треба бачити вдихнути, торкнутися, «обпекти» себе металевим холодом і дерева теплом, відчути запах воску, шовк поверхні…»  У Новому Ясеневі меблюють мрійники: «Їх (себто створені ними столи)  будуть берегти господарі й реставрувати кращі майстри, крадучи в часу владу над ними. На всіх аукціонах, люди, ледь почувши «SKANDINAVE», будуть із хвилюванням чекати черговий лот, в надії якщо не купити, то просто побачити, побачити, що б розповісти…» Ну й нехай так мріють, якщо це їх надихає.

– Антоне, виробництво меблів – лише один із напрямків вашого деревообробного бізнесу,  ваша компанія успішна як експортер,  тим не менше ви влилися в Українську Асоціацію Меблевиків. З якою потребою?

– Як вже зазначалося, продажі наших столів в Україні становлять незначний відсоток у порівнянні з обсягами експорту, отже їх треба збільшувати. Значна частина наших меблів українського призначення – ексклюзив на замовлення дизайнерів та архітекторів, які реалізовують свої інтерʼєрні проєкти. Очевидно, що членство в УАМ дасть нам змогу законтактувати для співпраці із ще більшим їх числом. Ми вже створили тисячі моделей столів різного призначення. Звичним стало для нас активно оновлювати асортимент: кілька нових моделей на місяць – вже норма. Причому більшість модельних новинок українського призначення,  Тож такий темп меблетворення ми хочемо не тільки утримати, а й нарощувати, не відступаючи від наших стильових уподобань. Передусім для нас служать джерелом натхнення меблі в скандинавському стилі, а також традиційні голландські та німецькі меблі. Знавці відразу помітять у кожній із наших моделей моделі риси традиційних столів для таверни або меблів, які в минулому слугувала в особняках заможних людей.

Share This: