fbpx

Новинний дайджест

  • Нова економічна стратегія уряду
  • Фінансова звітність під час воєнного стану
  • Бізнес повертається до роботи, але скороченими штатами
  • Повторне використання деревини
  • В Бучі знову продають меблі

Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним та цікавим для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

1. Кабінет Міністрів запускає нову економічну стратегію, яка діятиме в умовах війни та має допомогти економіці вистояти та стати фундаментом для післявоєнного відновлення. Повідомляється, що всього мова йде про вісім програм, спрямованих на створення робочих місць через підтримку бізнесу, держзамовлення, будівництво, кредитування та працевлаштування безробітних.

«Це також безповоротна грантова допомога малому та середньому бізнесу, підтримка українських виробників, будівництво нової інфраструктури», — повідомляє прем’єр Денис Шмигаль.

2. Кабмін вніс зміни до Порядку подання фінансової звітності, якими врегульовано питання щодо строків подання фінансової звітності підприємствами, які під час дії воєнного стану не подали проміжну, річну звітність у передбачені строки.

Зокрема зазначається, що згідно з цим  рішенням такі підприємства мають подати відповідну звітність протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану.

Цими змінами також врегульовано питання щодо особливостей проведення інвентаризації майна підприємствами, які знаходяться на тимчасово окупованій території та/або в районах проведення бойових дій, інформують у Мінфіні. Керівники таких підприємств зможуть оперативно приймати рішення щодо проведення інвентаризації окремо визначеного майна в разі виявлення фактів його розкрадання чи псування.

3. На тлі повномасштабного військового вторгнення росії на територію України  бізнес поступово повертається до роботи.  Лише 17% компаній поки не працюють. Проте погіршується ситуація з виплатою заробітних плат, тому 12% підприємців змушені звільняти співробітників.  Отже у травні цей показник зріс  (у березні-квітні він становив відповідно 8 та 9%).

4. Підвищення цін на деревну сировину та зростання вартості виробництва загрожує меблевій промисловості Польщі, яка значною мірою стимулює польський експорт. Порятунком для польських меблярів, а також для довкілля, можуть стати правила, завдяки яким можна буде повторно використовувати деревину після споживання. Запровадити такі правила закликала уряд країни Польська торгово-промислова палата виробників меблів.

5. 1 червня  магазин «JYSK», що продає й меблі,  відновив роботу в Бучі, що стало провісником повернення цього багатостраждального міста до нормального життя.

Вперше магазин був відкритий 16 грудня 2021 року в новій концепції інтер’єру.  На жаль, під час російського вторгнення об’єкт був повністю розграбований, товар вивезений, а машини та обладнання пошкоджені. Були пошкоджені й скляні фасади, зламані двері. Загальні збитки магазину в Бучі склали майже вісім мільйонів гривень. Також повністю знищено ще один магазин «JYSK» – у Гостомлі.

Команди обох магазинів активно працювали над реконструкцією локації «JYSK» в Бучі, збираючи меблі, реставруючи декор.  Попри  поточні труднощі з логістикою та постачанням  магазин відновлено на 100%.

Share This: