fbpx

Новинний дайджест

  • Онлайн-школа для підприємців
  • Гнучкий графік замість позмінної роботи
  • «Prozorro» захистилося від шахраїв 
  • Шляхи продажу необробленої деревини в Україні
  • Пандемія перекваліфікувала меблевиробництво

Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

1. Сьогодні Міністерство цифрової трансформації України в партнерстві з Міжнародною фінансовою корпорацією запустить онлайн-школу для підприємців на платформі «Дія. Бізнес».

Навчання в онлайн-школі для підприємців здійснюватиметься в форматі освітніх серіалів. У рамках кожного навчального серіалу потенційні й діючі підприємці зможуть подивитися серії, пройти тестування, отримати додаткові корисні матеріали, пройти фінальний тест і отримати сертифікат про завершення курсу.

Також передбачається формат змішаного навчання. Частина навчання буде проводитися онлайн, а частина – оффлайн на базі центрів підтримки підприємців «Дія. Бізнес» . Навчання буде безкоштовним для всіх.

2. За новою редакцією п. 12 урядової Постанови №392 завдяки змінам за Постановою №500 органам держвлади, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності рекомендовано забезпечити на період дії карантину з метою обмеження скупчення громадян у транспорті та на шляхах прямування на роботу та з роботи застосування там, де це можливо, гнучкого режиму робочого часу. Він, зокрема, передбачає різний час початку й закінчення роботи для різних категорій працівників, дистанційну (надомну) роботу. Вже не йдеться про позмінну роботу працівників та/або за можливості віддалену роботу в режимі реального часу через Інтернет.

Зокрема для обмеження скупчення людей у громадському транспорті Кабінет Міністрів рекомендує підприємствам починати робочий день для співробітників о 9.00, 10.00 або і в більш пізній час протягом карантину.

3. Учасники закупівель у «Prozorro» з 19 червня можуть використовувати водяні знаки при завантаженні документів в систему. Це дозволить захистити персональні дані підприємців від несанкціонованого використання й шахрайства.

Водяні знаки – це спеціальні символи, які накладаються на скановану версію документів і унеможливлюють їхнє використання поза системою «Prozorro».

Під час завантаження PDF-документів у систему постачальник зможе обрати функцію «Нанести водяний знак», і документи будуть марковані ВОТЕРМАРК. Такий знак буде містити ЄДРПОУ компанії й текст «Для участі в закупівлях».

4. На цьому тижні Державний торговий майданчик «Prozorro. Продажі» спільно з Українською Асоціацією Меблевиків провів зустріч із проблем продажу необробленої деревини в Україні. Зустріч мала на меті сформувати в країні потужну лобістську силу, до позиції якої не можна буде не дослухатися владі та активізувати законодавчу ініціативність в означеній тематиці.

УАМ і «Prozorro. Продажі» висловили готовність долучитися до робочої групи з підготовки законопроекту про ринок деревини, аби їхня позиція була почута під час розроблення законопроекту.

За пропозицією УАМ було домовлено, що має бути створена робоча група (зокрема, за участі «Prozorro. Продажі» та «ЛІАЦ»)  щодо вироблення єдиних підходів до відкриття даних продажів необробленої деревини.

Окрема робоча група буде створена для вироблення можливого вирішення проблеми непрозорості та відсутності чіткої методики визначення собівартості необробленої деревини в Україні.

Для поширення знань з продажів необробленої деревини, стану дерева на меблевому ринку, отриманні легальних документів на придбану сировину та розкриття інших дотичних темі питань, УАМ організовує вебінар для меблевиків та представників галузі. Спікером зустрічі стане Василь Масюк, видавець і редактор газети “Деревообробник” та журналу “Меблеві технології”, Голова Громадської ради при Держлісагентстві України. Вебінар відбудеться 8 липня 2020 року та буде доступний за реєстрацією в наступних подіях УАМ.

5. Компанія «Wood By Design», діюча в американському штаті Юта, випускає високоякісні меблі на замовлення, зокрема й корпусні.

Сьогодні, під час пандемії COVID-19, коли не вистачає необхідного захисного медичного обладнання та спецодягу, й це позначається на здоров’ї та безпеці тисяч медичних працівників, компанія на прохання влади штату «перекваліфікувала» свій розкрійний верстат із ЧПК,  і з кінця березня замість кроїти заготівки для меблів, верстат задіяний на розкрої прозорих ультратонких листів полікарбонату Tuffak розмірами 1,2 на 2, 4 метра й товщиною 0,75 міліметра, з яких виготовляються захисні щитки.

Share This: