fbpx

Новинний дайджест

  • Повірили в дешеві кредити
  • Нові правила фінансового моніторингу
  • І ФОПам-пенсіонерам передбачається полегшення
  • Фанера з Латвії буде… китайською
  • Телевізор – він же скляний меблевий фасад

Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

1. Національний банк різко знизив облікову ставку, що може сприяти кредитному буму, підігріти споживання та інвестиції, а відтак —активізувати всю економіку. Вже 17 тисяч підприємців подали заявки, щоб отримати від уряду до 1,5 млн. грн. під 5, 7 або 9%. Команда прем’єра планує влити в цю програму впродовж п’яти років 30 млрд. грн. Її мета — створити 90 тисяч нових робочих місць, а також прискорити економічний розвиток у тих секторах, де можливе швидше зростання.

2. Верховна Рада внесла зміни в законодавство щодо фінансового моніторингу.
Ключовою метою, яка закладена в нормативному акті, є перехід від кількісного аналізу до якісного, який передбачає зосередження уваги суб’єктів первинного фінансового моніторингу на «підозрілих операціях». Тобто, з одного боку, моніторингу підлягатиме менша кількість операцій, які банки подають за ознаками обов’язкового фінансового моніторингу, а з іншого — підвищиться якість інформації саме про підозрілі фінансові операції.
Важливе в цьому напрямі й одночасне зменшення кількості ознак таких фінансових операцій з сімнадцяти до чотирьох.

3. Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 2166, який пропонує звільнити від сплати єдиного соціального внеску осіб, які ведуть незалежну професійну діяльність. Також пропонується скасувати ЄСВ для ФОПів, які вже на пенсії. Автори законопроекту стверджують, що норма, яка зобов’язує сплачувати єдиний соціальний внесок за відсутності доходу є дискримінаційною.

4. Компанія, засновниками якої є представники КНР, зводить завод із виробництва фанери в індустріальній зоні Олайне (Латвія).
Планується, що будівництво заводу буде завершено в IV кварталі цього року, після чого почнеться процес монтажу й налагодження обладнання. Передбачається, що на заводі працюватимуть лише 40 чоловік. Сировину для виробництва фанери китайські бізнесмени планують закуповувати на ринку Латвії.
Очікується, що на першому етапі підприємство випускатиме близько 5 000 кубометрів фанери за місяць. Весь обсяг продукції призначатиметься для заводів компаній-засновників у Китаї.

5. Нова розробка компанії «Panasonic» – концепт телевізора, який на вигляд як звичайна дзеркальна або скляна панель чи меблевий фасад.
Це – прозора світлодіодна панель діагоналлю 65 дюймів. У вимкненому стані – звичайнісінький скляний фасад (дверцята). При вмиканні він починає транслювати фільми, фотографії, новини у високій якості. У компанії «Panasonic» передбачають широкі можливості цієї розробки, оскільки використовувати панель можна не тільки в «розумному будинку», але й у комерційних цілях – як демонстраційне обладнання для магазинів, шоу-румів тощо.

Share This:

Подождите ...

Подписаться

Получайте самые новые новости с портала к себе на почту: