fbpx

Новинний дайджест

  • Аби вивести стартапи з тіні
  • Реформа митної й податкової служб передбачає…
  • Перекури за власні гроші
  • Меблі у «вишиванці»
  • Російський ринок виробництва меблів може втратити позиції

Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

1. У Верховній Раді зареєстрували законопроект про створення 5-ої групи ФОПів із податковою ставкою 0%.
Згідно з ним, стартапи-ФОПи можуть працювати перші 9 місяців, не сплачуючи податки та без подання податкової звітності. Такою можливістю може скористатися кожен новий бізнес, чий дев’ятимісячний дохід не перевищує 300 000 гривень. Стартапи-ФОПи повинні використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО), тобто касові апарати, включаючи програмні.
Якщо будь-яку з умов порушують або спливає дев’ятимісячний термін, потрібно обрати іншу групу ФОПу або стартап переведуть в іншу групу автоматично. Зареєструватися в 5-ій групі фізособам можна лише раз.
Мета ініціативи – створити такі умови, в яких держава не буде заважати стартапам розвиватися. Таким чином хочуть вивести стартапи з тіні.

2. Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає роботу Держмитниці і Державної податкової служби як єдиних юросіб.
Законопроект дозволить створити інформаційну базу митної вартості товарів на основі знеособленої інформації по експортно-імпортних операціях. Також документ передбачає переведення митників на контракти, можливість автоматизації митного оформлення та посилення можливостей боротьби з поштової контрабандою.

3. Іспанська енергетична компанія «Galp», яка вираховувала у співробітників гроші із зарплати за перерви на куріння, виграла справу у Вищому суді Іспанії. Бо почала віднімати час, проведений за межами приміщень, з робочих годин співробітників. Суд спирався на постанову про те, що працівники не мають права на оплачувану «сигарету», «каву» або перерву на сніданок.
Останні зміни в іспанському законодавстві вимагають від компаній реєструвати входи й виходи співробітників з робочого місця. Реєструючи, коли співробітники входять в офіс і залишають його, компанії можуть підрахувати, скільки часу співробітники проводять на робочому місці.
Іспанські працівники витрачають на дрібні перерви більше годин на рік, ніж інші європейці, за винятком італійців та португальців.

4. На недавній виставці «Interior Mebe» компанія «Kassone» представила сповнену українським символізмом серію меблів «Рід», що була створена у співпраці з відомою художницею Христиною Гайдамакою. Отже талант та особисті дослідження українського образотворчого мистецтва художницею були креативно задіяні і для створення колекції меблів.
Колекція «Вишиванка» ошатна, витончена, практична, доречна у будь-якому інтер’єрі. На виставці виробник показав, що «Вишиванка» може бути не такою вже й традиційною, а дещо загадковою та повною смислових навантажень.

5. Такі прогнози роблять у тамтешній Асоціації меблевої та деревообробної промисловості: «Ринок виробництва меблів інтенсивно зростав в останні роки, але в нинішньому може просісти. Одна з ключових, але не єдина проблема галузі – брак кваліфікованого персоналу. У числі ризиків також розвиток тіньового сектора та конкуренція з боку китайських виробників. Ми отримуємо зворотний зв’язок від ринку й бачимо: зростає зацікавленість у китайській продукції. Вона в рази дешевша навіть з урахуванням доставки. У вітчизняній продукції зацікавлені більшою мірою приватні замовники середнього класу. І замовники, які користуються послугами інтер’єрних дизайнерів. Також в нестандартних проектах зацікавлені в секторі HoReCa і в офісах крупних компаній».
У російських меблярів є сподівання на нову форму держпідтримки: за формулою «третій зайвий». Тобто якщо на торги виходять мінімум два вітчизняних виробника, то компанія з товаром імпортного виробництва автоматично знімається з торгів.

Share This:

Подождите ...

Подписаться

Получайте самые новые новости с портала к себе на почту: