fbpx

Новинний Digest

  • Із 1 листопада – тільки IBAN
  • ФОПам нема довіри
  • ІОДА не суперечитиме ІДО, але буде оперативнішим
  • Моніторинг розгляду тендерних скарг
  • Проект податкової амністії капіталів передбачає…

Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

1. Із початку серпня українські банки повинні відкривати нові рахунки своїм клієнтам із застосуванням міжнародного номера банківського рахунку IBAN.
Як повідомляється на сайті Національного банку України, діючі номери рахунків банки змінюватимуть із збереженням діючого номера аналітичного обліку. Зазначається, що з 1 листопада застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні переказів коштів. При цьому всі платіжні картки залишаються платіжним інструментом, що надає можливість ініціювати переказ коштів із банківського рахунку.
Структура нового номеру складатиметься з 29 літер і цифр, включаючи код України, контрольний розряд, код банку й рахунок.
Впровадження міжнародного номера банківського рахунку IBAN дасть змогу гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку. Крім того, Національний банк планує, як ми вже повідомляли, впровадження платежів з використанням QR-кодів, які містять інформацію про номер IBAN, що сприятиме спрощенню оплати рахунків й обміну платіжною інформацією.

2. Обраний народний депутат Данило Гетманцев анонсував найближчим часом рішення щодо зловживань фізосіб-підприємців (ФОП) у контексті ухилення від оподаткування. За його словами, влада підтримує податковий режим щодо ФОПів, оскільки взяла зобов’язання не підвищувати ставки й не скорочувати ліміти операцій для них за єдиним податком. «Але проблема цього режиму полягає в тому, що ним користуються не тільки ФОПи – тобто ті підприємці, які займають себе працею, створюють собі робочі місця й ще кільком особам, – а й середній і великий бізнес», – сказав він.

3. Національний банк запровадив новий інструмент оперативної оцінки та відслідковування тенденцій розвитку економіки — щомісячний індекс очікувань ділової активності (ІОДА). Індекс розраховується на основі опитувань українських підприємств реального сектору економіки, повідомляє прес-служба НБУ.
На відміну від вже традиційного квартального Індексу ділових очікувань (ІДО), який фіксує показники очікуваного розвитку підприємств у наступні 12 місяців, ІОДА концентрується лише на оцінці бізнесом поточного стану економіки. Тож обидва опитування для розрахунку індексів будуть проводитися паралельно і не суперечитимуть один одному», — сказано у повідомленні.
У щомісячних опитуваннях для ІОДА братимуть участь приватні компанії промисловості, будівництва, торгівлі та сфери послуг. Попри значну частку у ВВП сільського господарства, підприємства цього сектору не залучатимуться до опитування.

4. В Україні запустили сервіс для пошуку, структуризації та моніторингу практики адміністративної колегії Антимонопольного комітету з розгляду тендерних скарг. Сервіс створено за співпраці «Clarity Project» — бази даних і системи аналітики публічних закупівель «ProZorro» та юридичної компанії «Правое Дело».
Сервіс дозволяє відслідковувати практику Антимонопольного комітету щодо оскарження публічних закупівель. У базі сервісу доступні: повнотекстовий пошук рішень АМКУ щодо оскарження публічних закупівель; перелік фільтрів пошуку; можливість підписки на моніторинг за ключовими словами; статистика задоволених/незадоволених скарг за параметрами пошуку; календар засідань тендерної колегії АМКУ тощо.
Розробники відзначають, що сервіс може стати у нагоді замовникам закупівель, представникам бізнесу, які беруть участь у закупівлях, особливо тим, хто хоче захистити свої права в АМКУ, громадським активістам та журналістам, юристам та адвокатам.

5. Обговорюваний проект податкової амністії капіталів передбачає базову ставку в 9% і пільгову у 5% при добровільному розкритті інформації платником податків. Про це заявив глава Державної податкової служби Сергій Верланов.
«Скільки надходжень для бюджету дасть податкова амністія, можна буде говорити тільки після того, як буде зрозуміла конструкція такої податкової амністії. Без сумніву, це залежатиме від того, яка буде ставка оподаткування, хто може бути декларантом, із чого буде виплачуватися податок тощо», — додав глава ДПС.

Share This: