fbpx

“УАМ в обличчях”: інтерв’ю з Юрієм Гахом, співвласником компанії «Romanna»

Кожен новий проєкт – завжди новий виклик

Меблева компанія сімейна. Названа красиво-романтичним імʼям дружини – «Romanna».  Успішна. Експортно орієнтована. Із коронавірусних негараздів вийшла вдало, вже влітку відновивши докарантинні виробничі обсяги. Друзі, давайте порадіємо за колег і довідаємося, що ще Юрій Гах, глава сімейного меблевиробного тандему, розповів про його з дружиною бізнесове дітище.

–  Наша компанія «Romanna» названа імʼям дружини не формально, а на цілком обґрунтованих підставах: Романна не тільки її співзасновниця, а й мозковий центр: є господинею нашого фірмового салону, працює з клієнтами, веде проекти, виконує значну дизайнерську роботу, маючи природній творчий дар. На мені – виробництво. 

Перші наші меблеві вироби – шафи-купе, прихожі -були її авторства. Нині в компанії є й професійні дизайнери, оскільки в міру її розвитку ускладнювалися й виклики, що поставали перед нею. Чимало комплексних інтерʼєних замовлень виконуємо за проектами дизайнерів, найнятих клієнтами. 

Компанія розвивалася шляхом меблярської універсалізації.  За деякий час освоїли виробництво кухонь, далі  – меблів для комерційних (HoReCa) та громадських закладів, стадіонів. Нині хіба  що столи й стільці не виробляємо. Освоєння виробництва всіх видів корпусних меблів, зокрема й дитячих та для ванної кімнати,  й дало нам змогу виконувати комплексне вмеблювання в інтерʼєрних проєктах.  Не незнайки і у виробництві мʼяких меблів. Зокрема диванів. Оскільки створюємо їх ексклюзивно – такими, які замовники не можуть придбати в магазинах, – то неважко здогадатися, що це не економ- варіанти.

– Закарпаття – традиційно меблярський регіон. А де багато одногалузевих та суміжних підприємств, там природнім чином практикується їхнє кооперування та інші види співпраці. Такі взаємини інколи мають навіть кластерні ознаки, хоча формально повноцінними кластерами й не є. До речі, Закарпаття – найбільш придатний регіон для створення чергового українського меблевого кластера – після започаткованого на Рівненщині та Київщині компанією «Kronaspаn». Ваша компанія якимось чином практикує подібні форми співпраці?

У нас невелика виробнича база, тож  на етапі становлення компанії послуговувалися кількома простими верстатами. Та й досі, приміром, форматно-розкрійні, крайколичкувальні потреби реалізовуємо підрядним чином, замовляючи компаніям-партнерам. Чи є в цьому ознаки меблевої кластеризації, не знаю. Як і в тому, що інколи нам із різних причин передоручають виконувати комплексні проєкти колеги з інших регіонів країни. Для нас така довіра колег дуже почесна і важлива і можливою стала завдяки нашому членству в Українській асоціації меблевиків. 

– Деякі меблярські компанії принципово організовують виробництво так, аби частину деревообробних операцій віддавати компаніям-підрядникам – передусім з огляду на економічну вигоду.

– Хоча ми так і чинимо – більшою мірою через обʼєктивні обставини, а не з економічних міркувань, – проте воліємо все ж деревообробної самостійності: аби самим контролювати всі виробничі процеси. Тому тримаємо курс на необхідне верстатне забезпечення. В першу чергу потребує заміни одношпиндельний ручний свердлильний верстат – у планах придбати сучасний присадний агрегат із ЧПК, а там і крайколичкувальник.

– Ви сказали, що було у вас і стадіонне замовляння. Отже, можете виготовляти й екстерʼєрні меблі?

– Вперше нам довелося меблярським чином обслуговувати стадіон. Але виготовляли ми меблі не для глядацьких трибун, а інтерʼєрно облаштовували стадіонні приміщення – кабінет президента ФК, стадіонні магазини, хостели для команди, зони очікування, санвузли тощо. Довелося використовувати багато металу, дзеркал, плитних матеріалів. Багато що довелося робити вперше, але то є вже давно звичним для нас, бо кожен новий проект – завжди новий виклик. У цьому й складність, але в цьому й творчий інтерес і більша вдоволеність успішною реалізацією.

– Кажуть: як корабель назвеш, так він і попливе. Судячи з успішності вашої компанії, з назвою ви не прогадали. Тож бажаємо й надалі щасливого «плавання»!

Share This: