fbpx

Новинний дайджест

  • Адаптивний карантин дає позитивні результати
  • Як раніше, вже не буде
  • Посли повинні бути й продавцями 
  • Чи правомірна торгівля чеськими меблями в Донецьку?
  • Ліс рубають – до «IKEA» «тріски летять»

Все, що відбулося минулого тижня в Україні та світі і що є актуальним для меблевика, читайте у нашому дайджесті:

1. Карантинні обмеження в Україні не зупинили поширення коронавірусу, але застосування адаптивної моделі карантину дозволило розморозити вітчизняну економіку. Такого висновку дійшли аналітики Центру економічної стратегії.

Перші результати переходу до адаптивного карантину підтвердили обґрунтованість цієї моделі. Загалом після запровадження адаптивного карантину промисловий випуск збільшився з 83% рівня 2019 року в квітні до 88% рівня минулого року в травні, відзначають експерти.

Втім, аналітики наголошують, що незважаючи на пом’якшення удару по економіці, все ще залишаються ризики поглиблення кризи. «Через постійну загрозу повернення обмежень повномасштабного відновлення потерпілих секторів економіки не відбудеться. Тому уряду слід запровадити адресну підтримку тим, хто постраждав найбільше, зберігаючи ефективні заходи адаптивного карантину в подальшому», – радять економісти.

2. До роботи в офісах вже повністю або частково повернулися 68% компаній в Україні, про що свідчить офіційна статистика.

60% опитаних підприємців планують зберегти персонал компанії в незмінному складі, 28% – планують провести скорочення, ще 13% наймають нових співробітників.

У найближчі шість місяців 69% опитаних планують залишити рівень заробітних плат незмінним, 21% – думають над скороченням, і лише 9% – розмірковують над підвищенням.

3. Президент України Володимир Зеленський під час поїздки на Херсонщину висловився, що посли мають бути амбасадорами українського експорту, вміти продавати вітчизняну продукцію.

Зараз з ініціативи міністра закордонних справ відновлюється інститут торгових представництв, які займуться просування нашої продукції. МЗС розробляє відповідну концепцію. Протягом місяця-двох вона повинна запрацювати. Українська Асоціація Меблевиків вже готує звернення до МЗС для співпраці в просуванні експорту меблевої продукції під єдиним брендом FURNITURE OF UKRAINE.

4. Синє м’яке крісло й високий барний стілець стоять у вітрині під прапором, який підконтрольні Росії сили використовують на захопленій ними частині Донецької області України. В сусідньому вікні вивіска російською мовою рекламує меблі з Чехії. Вона висить просто над назвою й офіційним логотипом компанії «Hanak». Посольство України в Празі намагається з’ясувати – порушує компанія «Hanak» українські закони чи ні.

5. Британська «The Guardian» пише, що в Україні деревину в промислових масштабах незаконно заготовляють під час так званих «тихих» періодів, коли ліси не можна чіпати, щоб птахи й інші дикі тварини розмножувалися. Про це свідчить розслідування організації із захисту довкілля «Earthsight». Лісоруби користуються лазівками в законодавстві, які допускають санітарну вирубку під час «тихих» періодів.

Частина такого неправомірно вирубаного лісу потрапляє компаніям, які є постачальниками деревини  для шведського виробника меблів «IKEA», йдеться в звіті «Earthsight». «IKEA» заперечує порушення із свого боку. Компанія повідомила «The Guardian», що вона б відмовилася від будь-якого постачальника, який порушує екологічні правила.

Share This: